Справжня, люта зима таки прийшла цього року в Україну. Вже сьогодні в центральних областях стовпчик термометра впав до 15—22 градусів морозу. І це ще не межа. На вихідні, згідно з прогнозами Гідрометцентру, слід очікувати 7—12 градусів морозу вдень і до 25 градусів нижче нуля вночі.
На півдні України знову погіршаться погодні умови та посилиться вітер. Синоптики передбачають 0—4 градуси морозу вдень та 7—13 вночі. 28–го — заметіль. Вітер східний та північно–східний 7—12 м/с, посилення до 15—22 м/с, а у Приазов’ї шквальні пориви досягнуть 25—30 метрів за секунду. У зв’язку iз сильним перепадом температури можливе налипання мокрого снігу, на дорогах — ожеледиця. МНС просить автолюбителів обмежити до мінімуму поїздки та не залишати автомобілі під нетривкими конструкціями, наприклад, під деревами чи рекламними щитами.
На решті території України вітер помірний — 5—12 метрів на секунду. Опадів Гідрометцентр не передбачає.
Найбільші морози очікуються на сході, де вночі температура падатиме й до —27. У чотирьох районах Луганської області тимчасово (до середи) закрили школи, ще у 18 районах не навчаються учні молодших класів.
У Києві чистять дахи
277 працівників комунальних служб iз початку тижня почистили сніг та позбивали небезпечні бурульки на 2241 столичному будинку. Чистять, у першу чергу, небезпечні дахи трикутної форми, для роботи на особливо крутих «схилах» залучають альпіністів. Про це вчора під час прес–конференції в агентстві «Главком» розповів заступник начальника Головного управління житлового господарства Київської міської державної адміністрації Петро Пантелєєв. До кінця тижня комунальники планують почистити 3 тисячі найнебезпечніших дахів, а потім «узятися» за 6 тисяч «пласких». Останні можуть завдати шкоди власникам верхніх квартир пізніше, коли сніг почне танути й може підмочити стелі, пошкодити електричні дроти. Кошти на роботи «снігоприбиральників» і навіть альпіністів передбачені у тарифі квартплати, тож додатково збирати їх із мешканців будинку ЖЕКи не мають права.
За останній тиждень у Києві бурульки та зсуви снігу травмували трьох людей, у тому числі одну громадянку Австралії. Понад 700 киян отримали травми через ожеледицю. Юридичну відповідальність за неприбраний сніг несуть балансоутримувачі будинку, переважно ЖЕКи. До того ж, як повідомила прес–служба КМДА, у Києві працює спеціальна комісія, яка перевіряє якість прибирання вулиць і дворів української столиці від снігу.
Азаров «воює» з морозом
Прем’єр–міністр України доручив уряду підготуватися до боротьби з наслідками значного похолодання та створити при Кабінеті Міністрів оперативну групу під керівництвом міністра регіонального розвитку та житлово–комунального господарства Анатолія Близнюка. До неї увійшли також міністр енергетики і вугільної промисловості Юрій Бойко, міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога і міністр оборони Михайло Єжель.
«Враховуючи крайню зношеність теплотрас, водоводів й інших мереж, ми повинні очевидні ризики зустріти у всеозброєнні і бути готовими до екстремальної роботи й надзвичайних заходів, якщо доведеться ліквідовувати аварію і забезпечувати життєдіяльність міст і сіл», — сказав Азаров, відкриваючи засідання уряду в середу.
Де можна зігрітися?
По всій Україні встановлять пункти обігріву, в яких усі охочі зможуть не лише погрітися, а й випити солодкого чаю та з’їсти бутерброд із салом. Таке рішення було ухвалено «з подачі» міністра з надзвичайних ситуацій Віктора Балоги. Пункти обігріву встановлять у парках, працюватимуть вони цілодобово. Як запевнив начальник Головного управління МНС Олександр Тополов, «сюди може звернутися кожен, хто потребує допомоги в ці морозні дні».