Мін’юст гальмує запровадження безвізового режиму з ЄС?
Єврокомісія звертає увагу на відсутність прогресу України у виконанні завдань Плану дії щодо лібералізації візового режиму. Як повідомляє «Українська правда», про це йдеться в листі заступника міністра закордонних справ Павла Клімкіна, адресованому першому віце–прем’єр–міністру Андрію Клюєву. Дипломат інформує, що МЗС готує разом з євроструктурами другу оцінку прогресу України у виконанні першої фази Плану дій щодо лібералізації візового режиму. «У цьому контексті Єврокомісія і Європейська служба зовнішньої діяльності привертають увагу до відсутності прогресу у виконанні кількох ключових завдань, які залишаються в рамках першої фази плану, що може негативно позначитися на змісті остаточної редакції другої оцінки», — зазначає Клімкін. Як випливає з тексту листа, європейські чиновники зафіксували відсутність прогресу в трьох напрямках: ухваленні закону про запровадження біометричних документів для виїзду за кордон та закону про створення окремого антикорупційного органу і затвердженні стратегії боротьби з дискримінацією в Україні. Усі ці пункти належать до компетенції Міністерства юстиції. Висновки про завершення імплементації Україною першої фази Плану дій та терміни переходу до його другої фази залежатимуть від темпів і повноти виконання згаданих завдань, попереджають єврочиновники.
Брюссель покарав Угорщину за дефіцит бюджету
Угорщина стала першою з країн ЄС, щодо якої були запроваджені санкції в рамках «Пакета шести законодавчих ініціатив». Так Брюссель покарав Будапешт за невиконання плану зі скорочення дефіциту бюджету. Процедура скорочення надмірного дефіциту, встановлена в рамках ЄС, передбачає доведення дефіциту бюджету країни до максимального рівня в 3% від її ВВП протягом кількох років. Програму дій розробляє сама держава, плануючи показники дефіциту на кожен рік, а Єврокомісія погоджує і стежить за її виконанням.
Раніше Єврокомісія повідомила про те, що ще чотири країни — Бельгія, Кіпр, Мальта і Польща — могли не виконати плани зі скорочення дефіциту в 2011 і 2012 роках. Однак ці держави, на відміну від Угорщини, вдаються до ефективних дій для боротьби з бюджетним дефіцитом, тому санкцій щодо них наразі не запроваджено.
ЄС посилює тиск на Лукашенка
Рада міністрів закордонних справ Євросоюзу вчора підтвердила, що прагнутиме до розширення співпраці з народом та громадянським суспільством Білорусі, але посилить тиск на правлячий режим. Міністри закордонних справ держав–членів ЄС ухвалили рішення розширити критерії для застосування до білоруських чиновників і організацій «обмежувальних заходів», що в даному випадку означає візову заборону, заморожування активів і банківських рахунків на території ЄС у разі виявлення.
Міністра відставили за образу протестувальників
Прем’єр–міністр Румунії Еміль Бок відправив у відставку міністра закордонних справ Теодора Баконскі — за те, що той назвав протестувальників «неробами, які заважають створенню нової Румунії». Нагадаємо, тисячі людей по всій Румунії взяли участь у демонстраціях із вимогами відставки президента Траяна Басеску та уряду.