На всенародному референдумі минулої неділі мешканці Хорватії висловилися за приєднання своєї держави до Європейського Союзу. Своє «так» членству в ЄС сказали 66 % виборців, що взяли участь у голосуванні (1,298 млн.), «проти» висловилися 33% (649 тис.) при явці 44%. Противники вступу Хорватії до ЄС побоюються втрати маленькою країною суверенітету та національної ідентичності у «великій Європі». До того ж у ЄС триває економічно–фінансова та конституційна криза. Тож напередодні референдуму пристрасті розгорілися настільки, що у Загребі відбулися сутички між прибічниками та противниками приєднання.
Загреб вів переговори з Брюсселем щодо вступу в ЄС із 2005 року. Дев’ятого грудня 2011–го на саміті Євросоюзу було підписано відповідну угоду, після ратифікації якої всіма 27 чинними членами ЄС Хорватія 1 липня 2013 року офіційно увіллється в єдину європейську спільноту. Це вже друга після Словенії республіка колишньої Югославії, яка приєднається до ЄС.
На результати недільного референдуму з певними побоюваннями очікували як у самій Хорватії, так і у Брюсселі та решті Європи. Уряд, парламент, усі великі партії і дуже впливова у цій країні католицька церква закликали співгромадян сказати своє «так» на референдумі вступу до об’єднаної Європи.