Легендарна американська компанія «Істман Кодак» (Eastman Kodak), заснована 1880 року, оголосила про банкрутство. Таким чином визнавши свою поразку в боротьбі з падінням попиту на її продукцію. Усі відділення «Кодака», зареєстровані у США, склали в американському суді подання про реорганізацію діяльності. Один мільярд доларів кредиту на цю мету виділить американська банківська мережа «Сітігруп».
Історія однієї з найвідоміших торговельних марок світу почалася 132 роки тому. Її засновник, банківський службовець і винахідник за покликанням Джордж Істман, на зорі зародження фотографії зорієнтувався, що замість незручних «мокрих» фотоплатівок можна використовувати пластинки з желатину. І на горищі однієї з «висоток» розгорнув їх виробництво.
Відтоді «Кодак» виготовляв, здається, всі можливі матеріали для фото– й кінозйомки: плівки, хімічні реактиви та обладнання для проявлення, камери тощо. Завдяки «Кодаку», який уперше почав продавати дешеві й прості в обслуговуванні фотоапарати, фотографування стало доступним для всіх охочих. У період найбільшого розквіту концерн налічував 140 тисяч працівників, а його жовто–червоне лого стало світовим символом фотографії.
Проте після святкування 100–ї річниці фірми почався її поступовий занепад. Фахівці сходяться на думці, що в усьому винне керівництво «Кодака», яке недооцінило перспектив цифрової техніки і занадто пізно переорієнтувалося на нього з аналогової фотографії. Прорахунок тим болючіший, що саме «Кодак» 1975 року розробив перший у світі цифровий фотоапарат. Більш передбачливі японські фірми «Кенон», «Нікон» та «Соні» легко відібрали у «Кодака» і світовий, і американський ринки. Ще за результатами 2007 року концерн мав річний прибуток у розмірі 676 млн. доларів, але з початком кризи 2008 року сторчголов полетів у прірву.