Тисячоліття існування української нації, 20 iз лишком років існування незалежної держави… А українцям усе одно треба братися за руки, демонструючи насамперед самим собі, владі (парадокс — українській), світові, Богові, що ми єдині. 22 січня багато тисяч громадян країни утворять «живий ланцюг» від Галичини до Донбасу. Так само було в 1990 році, за півтора року до падіння радянської «імперії зла», коли українці сміливо продемонстрували, що вони жадають бути єдиною нацією, попри історичні та міфічні розломи.
На сайті «Майдан» бажаючі можуть знайти «орієнтацію на місцевості» — хто в його місті чи області організовує «живий ланцюг», куди приходити 22 грудня. Тут і Київ, де серцевиною події стане міст Патона (найстаріший з існуючих донині мостів через Дніпро, що поєднує правий та лівий берег України), і Харків, і Одеса, і Чернігів, і Донецьк, і Ялта, і Хмельницький, і Дніпродзержинськ.
Станом на вчора зголосилися взяти участь у державницькій акції 400 тисяч людей, неофіційно — до чотирьох мільйонів, пише «Майдан». Ініціатори закликають творити ланцюг єдності без партійної символіки — тільки з жовто–блакитними стрічками і прапорами.
Львів’яни, у яких людського ресурсу зазвичай вистачає на всі патріотичні акції, що відбуваються і за межами регіону, обіцяють «акредитувати» на події у столиці 600 своїх учасників. Таку кількість людей, за даними УНІАН, зорганізовує Всеукраїнський комітет «Наступ». Як каже його співголова Руслан Секела, учасники планують розгорнути велетенський прапор України на ще одному мосту через Дніпро — Пішохідному. Це буде полотнище довжиною 40 метрів, його планують закріпити на перилах мосту.
Більшість ініціативних груп планують о 12.00 прийти на Софійський майдан для участі в молебні, а потім — мітингу, який планує провести Комітет опору диктатурі. За словами депутата від БЮТ Сергія Соболєва, під час цього зібрання більшість опозиційних партій підпишуть документ про об’єднання.
З ІСТОРІЇ
22 січня 1919 р. на Софійському майдані в Києві перед велелюдними зборами було задекларовано злуку Української Народної Республіки, проголошеної 7 листопада 1917 р. у Києві, та Західно–Української Народної Республіки, проголошеної 13 листопада 1918 р. у Львові. Так уперше в історії Західна та Східна Україна опинилися в одній державі. Отож день 22 січня УНР проголосила як свято незалежності Української держави.
Враховуючи значення цієї події, Президент Леонід Кучма 1999 р. встановив своїм указом святкувати 22 січня як День Злуки українських земель. В останні дні 2011 року Президент Віктор Янукович «об’єднав» це свято з Днем свободи, яке, згідно з указом його попередника Віктора Ющенка, відзначалося у день початку Помаранчевої революції — 22 листопада.