В Україні були президенти, яких не любили, але ще не було жодного, з якого б так сміялися (хай навіть і крізь сльози), як із нинішнього. Так коментують прості люди чергову ситуацію, в якій влада «дала маху». Замість того, щоб просто замінювати заляпані фарбою рекламні щити з новорічними привітаннями Президента на нові, міліція вирішила ловити «зловмисників–хуліганів» та посилено охороняти «ікони». У відповідь по всій Україні з’являється все більше пошкоджених «бігморд».
За останні дні заляпали фарбою зображення Януковича неподалік Ковеля та в Рожищі на Волині, вітальний плакат в Олександрії (Кіровоградщина). У Києві зареєстровано вже п’ять таких випадків, по одному — в Запорізькій, Черкаській, Львівській, Волинській, Рівненській та Закарпатській областях.
У Сімферополі хтось непристойно розмалював фотографію чинного глави держави, вміщену на білборді газети «Коментарі» поруч з екс–президентами України. Коментуючи цю подію, координатор Податкового майдану 2010 року Олександр Данилюк закликав перетворити спонтанні вияви людського незадоволення владою, які проявляються у псуванні рекламних зображень, на цілеспрямовану акцію. «Чим репресивнішою буде реакція влади на цю мирну форму протесту, тим більше режим делегітимізуватиме себе не лише з юридичної, а й з моральної точки зору», — написав Данилюк на своїй сторінці у «Фейсбуці».
«Як правило, вандалізм реклами обходиться без втручання міліції — відповідно до умов договору, власник щита переклеює в певний строк пошкоджений постер, — пояснює у своєму блозі на «Українській правді» політолог та експерт із рекламних комунікацій Артем Біденко. — А тут такий ажіотаж — аж на рівні фарсу. Очевидно, це такий специфічний український закон Паркінсона — чим дешевше і простіше правопорушення, тим активніше охоронці права беруться за його розслідування. Судіть самі: один паперовий постер коштує 180 грн, поклейка його — до 350 грн. Тобто загалом чотири кримінальні справи щодо білбордів тягнуть максимум на суму до 2500 грн.»
Донецький голова Олександр Лук’янченко сказав, що заляпувати фарбою чи чорнилами портрет Президента — це «зневага до своєї держави, Батьківщини і влади». Проте навряд чи для більшості громадян Янукович символізує щось, крім влади, яку давно вже називають «антинародною».
І остання інформація з «війни плакатів»: як повідомляє сайт censor.net.ua, на одному з подвір’їв у приватному секторі Алупки з’явився портрет Януковича в обідку унітаза. Міліція вже на підході?