Нова навчальна програма з фізкультури почне діяти вже з наступного навчального року. Відповідну постанову Міністерство освіти і науки, молоді та спорту розіслало цими днями своїм регіональним управлінням. Відтак на уроках фізичної культури дітлахів насамперед знайомитимуть із правилами техніки безпеки, навчатимуть надавати першу невідкладну допомогу, проведуть екскурс в історію самого предмета. Це, так би мовити, теоретичний курс навчання. Що ж до практичних занять, то кожна школа обиратиме їх самостійно. МОН пропонує для цього десять основних напрямів: волейбол, баскетбол, гандбол, гімнастика, настільний теніс, легка атлетика, туризм або футбол. Вибір залежатиме від матеріальної бази і місцевих традицій школи. Згодом міністерство планує розширити цей перелік відповідно до побажань навчальних закладів.
Та найголовніше — школярам зменшать нижній поріг нормативів. Тепер, щоб отримати середній рівень, скажімо, з гімнастики в десятому класі, хлопцю достатньо підтягнутися тричі (раніше обов’язковими були сім разів), а дівчині — 5 разів (висячи лежачи, замість колишніх десяти). Як наголосив один з авторів програми, головний фахівець департаменту загальної, середньої і дошкільної освіти Сергій Дятленко, біг, стрибки, вправи для формування постави, профілактика плоскостопості залишаються в переліку загальних навантажень. Вони — однакові для всіх шкіл. Але нормативів за ними школярі не складатимуть.
До того ж, за словами Сергія Дятленка, нормативи відтепер не будуть основним критерієм оцінки з фізкультури. Школярику важливо також проявляти активність на уроці, володіти технікою виконання вправ, добре засвоїти теоретичні знання.
Нагадаємо, що 2008 року Міносвіти скасувало нормативи з кросу, після того як семеро учнів померли на уроках фізкультури.