Цей об'єкт спершу обіцяли запустити ще до торішнього, 65-річного, ювілею Леоніда Даниловича Кучми. Ліпшого подарунка, ніж Міжнародний ракетно-космічний центр у Дніпропетровську, для Президента, що вийшов iз цієї галузі, годі й придумати. Тим паче, хотілося цим відразу двох зайців убити. Адже центр мав постати поруч із готелем «Парус», який у Дніпропетровську не можуть довести до пуття вже не один десяток років. Отож доводилося сподіватися, що така прив'язка спонукає і до вирішення проблеми оброслого мохом довгобуду. Робота й справді спершу закипіла. Встигли виконати понад 40 відсотків будівельних робіт. Залишилося ж, вважай, найсуттєвіше — завершити платформу під ракету, восьмиметровий купол експозалу та оздоблювальні роботи. Однак саме на цьому етапі все й загальмувалося. Більше того, позбувся своєї посади й голова Дніпропетровської облдержадміністрації Микола Швець, який не втомлювався демонструвати перед Леонідом Даниловичем свою любов до ракетно-космічної галузі, апофеозом якої і мав стати центр поруч із «Парусом».
Отож, за іронією долі, замість одного довгобуду з'явилося два. Інвестори, що під такий «шумок» зацікавилися й самим готелем, тепер вкотре зайняли вичікувальну позицію — принаймні до президентських виборів в Україні вкладати сюди кошти ніхто не ризикне.
А от на центрі — дива та й годі — щойно роботи начебто відновилися. Як виявилося, із суттєвою поправкою. Причина банальна — для 62-метрової у довжину та понад 4-метрової в ширину ракети «Зеніт» (це її натуральна величина) не знайшлося такої кількості дюралевої обшивки. Отож будівництво завершуватимуть без головного символа космічної могутності. Та й навряд чи його в обрізаному вигляді намагатимуться приурочити до наступного, вже зовсім не «круглого», 66-річчя Леоніда Даниловича.
Щоправда, нині нова ідея виникла — з отвору для основи планованої ракети спрямувати потужні прожектори, у променях яких за допомогою лазерних технологій можна відтворити не лише велич самого «Зеніту», а i його старт та політ.