Корінь проблеми — не в голові

Корінь проблеми — не в голові

— Ситуація у Львівській облраді вийшла за межі області, і тому голова парламенту Володимир Литвин доручив мені вивчити причини, які призвели до блокування сесійних засідань, — зазначив у Львові керівник Комітету ВР з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Анатолій Матвієнко, який очолює парламентську робочу групу з вивчення суспільно-політичної ситуації на Львівщині. — Наша група працювала на місці упродовж кількох днів, спілкуючись зі сторонами конфлікту: головою облради Михайлом Сендаком, його заступниками, керівниками депутатських груп, головою виконавчої влади Олександром Сендегою. Далі будемо продовжувати аналізувати зібраний фактаж, зустрічатися в Києві з народними депутатами від Львівщини і днів через десять зробимо висновки та запропонуємо наступні кроки для виходу з патової ситуації.

Слово – не горобець: вилетить – потрапить у «темники»

Слово – не горобець: вилетить – потрапить у «темники»

Позавчора «новиннєві» випуски українських «темнеканалів» сяяли повідомленнями про те, що лідер Народно-демократичної партії Валерій Пустовойтенко, досі ренегат та відступник, став на шлях «більшовицько»-істинний і таки змирився з думкою про те, що його партія підтримає на майбутніх виборах Прем'єр-міністра Віктора Януковича. «Усі партійні конференції, що проходять у регіонах, керуються рішенням травневої політради про те, що ми будемо підтримувати єдиного кандидата від коаліційних сил», — наголосив Валерій Павлович у коментарі для агенції «Інтерфакс-Україна».

Янукович жене порожняк,

Янукович жене порожняк,

Кілька днів тому, у розпал чергової — цього разу паливної — кризи в Україні, Прем'єр-міністр Віктор Янукович зібрав на нараду перед телекамерами представників бізнес-груп, зайнятих поставками бензину та дизпального в Україну. А по всьому на пару з першим віце-прем'єром Азаровим проголосив, що криза, мовляв, уже в основному позаду. Тобто її, осоружну, майже подолано — ціна на автозаправках не буде вищою 2,90 грн. (за 95-й бензин). Про що не забарилися сповістити мільйонам споживачів провладні ЗМІ. І яким же був подив громадян, що мовлене Прем'єром, у якого «Донбас порожняк не жене», — не більш як банальна обіцянка донбаського урядовця. Можна дати, а можна й забути...

Кінець неволі

Кінець неволі

З двох запитань — «За що?» та «Скільки відсидів Борис Фельдман?» — відповідь є тільки на друге. Майже чотири з половиною роки провів за гратами колишній віце-президент найбільшого на той час в Україні банку — «Слов'янського». Позавчора, як повідомив «Україні молодій» адвокат Фельдмана Андрій Федур, його підзахисний вийшов на волю.

Зміщений «Центр» тяжіння

Зміщений «Центр» тяжіння

Це лише комусь здавалося, що бродіння-переходи у парламенті затихли. Насправді Верховна Рада знову опинилася на порозі втрати цілої фракції. Якщо бути точним — групи, зате вельми яскравої і, як вважали ще якийсь місяць тому, такої, що може мати чи не вирішальний вплив на ключові голосування. Йдеться про групу «Центр», складену з депутатів, котрі вийшли зі складу президентської більшості, але при цьому не захотіли ангажуватися в опозиції. «Повстанці» проти силового тиску з Банкової, серед яких уживалися Тарас Чорновіл і Анатолій Гіршфельд, нібито тримали у ВР «золоту акцію», на перших порах принципово не обирали одного ватажка (представляли групу всі члени) й обіцяли наростити кількісні «м'язи» до 30 з гаком «багнетів». Та сталося навпаки. З того, як почали виходити з «Центру» менш стійкі нардепи, можна було судити про зростання пресингу Адміністрації Президента на непокірних «нейтралів» зокрема і про намагання Банкової не випуститити ситуацію у Верховній Раді з-під свого контролю загалом. Група вже підходила до межі розвалу, й ось учора, на початку першого після тижневої паузи пленарного тижня, вихід із «Центру» засвідчили одразу п'ятеро депутатів.

Всі статті рубрики