Лідери Франції та Німеччини провели першу в цьому році зустріч, присвячену економічній кризі у Європі. Як повідомляє «Євроньюс», у Берліні Ангела Меркель та Ніколя Саркозі, вже відомі як Меркозі, обговорили нові правила бюджетної дисципліни, суперечливий податок на фінансові транзакції та необхідність змін до угоди про функціонування ЄС.
«Ми прагнемо, щоб найближчими днями міжурядовий договір узгодили і 1 березня підписали його. Ми погодилися, що з липня має запрацювати стабілізаційний механізм, і ми готові прискорити його капіталізацію», — повідомив президент Франції. Окрім того, лідери двох найпотужніших європейських економік попередили найбільшого боржника, Грецію, що для того, аби отримати фінансову допомогу, вона має спершу домовитися зі своїми приватними позичальниками. Знову наголошено, що Греція лишатиметься в зоні євро, однак для цього вона має вжити конкретних стабілізаційних заходів.
Під час саміту в Берліні бундесканцлер Меркель повторила, що її країна наполягає на запровадженнi податку на фінансові операції на всій території ЄС чи принаймні в країнах єврозони. Останній варіант є тією шпариною, завдяки якій можна уникнути довгих переговорів із британським урядом, що виступає рішуче проти запровадження податку на фінансові операції, оскільки Лондон є головним фінансовим центром Європи, де здійснюється 80—90 відсотків таких фінансових трансакцій. Лондонське Сіті мало б, за задумом Меркозі, стати фінансовим донором єврозони, хоча сама Велика Британія до неї і не входить.
Головні засади нової угоди ЄС були узгоджені 26 країнами ЄС минулого місяця. Лише Британія їх не підтримала. Інформацію Саркозі про намір офіційно підписати оновлену угоду вже в березні підтвердила Данія, яка в цьому півріччі головує в Євросоюзі.
Час не чекає, бо євро перебуває у постійному падінні. Станом на ранок учорашнього дня, за даними Європейського центрального банку, за одне євро платили 1,2827 долара, тобто на 0,4% менше, ніж напередодні.