Дві години тривало засідання у Києво–Святошинському районному суді під головуванням судді Юрія Бурбели. Справу «васильківських терористів» розглядали у залі із спеціально обладнаною «суперкліткою», де поверх ґрат натягнута ще й сітка — щоб підсудним не можна було потиснути руку або щось передати. «Суцільні порушення і знущання почалися із самого початку засідання. Суддя і прокурор виступали проти всіх зауваг адвокатів. Із підсудних довго не знімали наручники, водночас суддя стверджував, що вони можуть бути активними учасниками процесу. На що підсудні відповідали: «Як ми можемо співпрацювати з судом, якщо навіть не можемо нічого занотовувати, бо всі наші рухи скуті?». Щодо спалахів фотоапаратів журналістів, то суддя казав, що вони заважають йому розбиратися у справі й оцінювати все тверезо, — розповідає «УМ» деталі процесу член Конгресу українських націоналістів Микола Коханівський, який був присутній на тому засіданні. Адвокат одного з підсудних, Дмитро Лошаков, утім, вважає, що, «крім порушення права підсудних на захист і допуску ЗМІ лише на період судових дебатів, порушень iз боку судді не було».
Нагадаємо, активістів організації «Патріот України» — депутатів Васильківської міськради Сергія Бевза та Ігоря Мосійчука і Володимира Шпару — підозрюють у спробі влаштувати теракт на День незалежності. Наприкінці серпня минулого року працівники СБУ знайшли у васильківському офісі «Патріота» вибухівку та листівки з екстремістськими закликами. Активісти стверджують, що ці предмети їм підкинули, і вини своєї не визнають. Підсудним інкримінують підготовку до теракту, публічні заклики до теракту, незаконне поводження зі зброєю і вибуховими речовинами.
«Той факт, що було відкинуто клопотання про залучення до справи як захисників мами Сергія Бевза та дружини Володимира Шпари, варто розглядати як обмеження конституційного права підсудних на захист. Те, що пресі дозволили перебувати у залі судового засідання лише наприкінці, є певним обмеженням свободи слова», — зазначила у розмові з «УМ» дружина Сергія Бевза Христина, яка все–таки вірить, що справедливість восторжествує. А на думку Миколи Коханівського, чекати позитивних рішень від такого суду в «цій від початку «дутій» справі не варто, бо очевидно, що прокурор і суддя налаштовані на звинувачувальний вирок».
Наступне засідання суду у справі васильківських «патріотів» перенесено на 24 січня. «Ми сподіваємося, що наступне засідання буде всебічним і неупередженим, на відміну від досудового слідства, яке проходило упереджено і з грубим порушенням законодавства, — коментує «УМ» адвокат Лошаков. — Згідно зi статтями, за якими обвинувачують підозрюваних, їм загрожує від 7 до 12 років ув’язнення. Враховуючи той факт, що наші підзахисні не визнають своєї вини, та у зв’язку з упередженістю слідства і наявними доказами про невинуватість підсудних, ми вимагатимемо повного виправдання і звільнення хлопців».