Для початку зазначимо, що робота нашої комісії не закінчилася після виборів депутатів районної ради 31 жовтня позаминулого року. Вона триватиме п’ять років, аж до наступних виборів, перед якими сформують новий склад комісії. Тож і зараз, скажімо, нам треба забезпечити проведення виборів у окрузі, що залишився без депутата, який трагічно загинув у ДТП. Від громадської роботи ми ніколи не ухилялися, ставилися до неї відповідально.
Однак нині не бачимо можливості працювати в комісії далі. Насамперед тому, що її голова Сергій Миколайович Стегній втратив нашу довіру. Ще, як кажуть, на старті з’ясувалося, що серед залучених ним працівників — переважно родичі та знайомі голови та його заступника. З цим іще можна було б змиритись, якби ж ми бачили їхню реальну роботу... На наші претензії з цього приводу голова не реагував.
Далі — більше. Почав ігнорувати комісію як колективний орган, виникли якісь закулісні ігри, поводився грубо, дійшло навіть до пиятики начальства фактично на робочому місці. Зрештою, терпець більшості урвався, про ті «витівки» заговорили відверто на засіданні комісії. Тоді пан Стегній чемно попросив у нас вибачення, і ми йому повірили. Та що після того змінилося? Кошти використовувалися без нашого відома (скажімо, нібито на оренду приміщень для проведення зустрічей, про які ми нічого не знали, чи на інформаційні матеріали, надруковані не в повному обсязі та із запізненням). А на постанові №56 від 15 листопада 2010 року про розподіл грошової винагороди голова поставив свій підпис і... за секретаря. Та ще й із позначкою, нібито її в той день «з поважних причин не було на роботі». Звіту від «залученого» бухгалтера також не дочекалися.
Усе те спонукало нас звернутися до контролюючих органів та прокуратури. Правоохоронцi знайшли в діях голови комісії ознаки перевищення службових повноважень, але повідомили про те, що розміру спричиненої порушеннями шкоди недостатньо для притягнення до кримінальної відповідальності, бо ж її сума менша за 47050 гривень. А сам пан Стегній заявив перед телекамерою: «Всі документи, по яких я виписував гроші, проходили через міське казначейство. Ні копійки забрати чи дати я не міг, якби міг, я взяв би собі»... Певні порушення (зокрема, стосовно виплат залученим працівникам, порядку нарахувань зарплати та грошової винагороди членам комісії) зафіксували й державні контролери. Та справа ж навіть не в грошах, а насамперед у тому, чи має право голова комісії з подібним «послужним списком» залишатися на своїй посаді. Переконані, що не має. Але наше звернення з цього приводу у міську територіальну виборчу комісію фактично проiгноровано, мовляв, ця ситуація «внизу» є не що iнше, як міжособистісний конфлікт. Хоча насправді доводиться «конфліктувати» насамперед із безкарністю, терпіти яку нам уже несила.
Лариса АНДРЕЄВА, Анатолій ВОРОБЙОВ, Ганна ПАНАСЮК, Наталя МОРЕВА, Валентин СІКОМАС, Віталій СЛЄПЦОВ, Аліна РОЗСОХА,
члени Київської районної виборчої комісії у м. Полтаві