Надзвичайний стан у Казахстані триватиме до кінця місяця
Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв продовжив до 31 січня режим надзвичайного стану, запроваджений у місті Жанаозені, на заході країни, після масових заворушень у грудні. Нагадаємо, згідно з попереднім указом президента, режим НС було запроваджено до 5 січня 2012 року. 16 грудня у місті Жанаозені сталися масові заворушення, у яких загинули 16 і отримали поранення десятки людей. Заворушенням передував кількамісячний страйк працівників нафтових компаній, незадоволених рівнем своєї заробітної плати. Суд цей страйк визнав незаконним, його учасників звільнили з роботи. Влада Казахстану пообіцяла всіх їх знову працевлаштувати. На даний час у місті діє комендантська година, обмежено рух, фото– та відеозйомку й використання копіювально–розмножувальної техніки, заборонено мітинги. На думку Назарбаєва, за масовими заворушеннями у Жанаозені стояли організовані злочинні групи, фінансовані з–за кордону.
Президент Німеччини тиснув на журналістів?
У Німеччині з новою силою розгорівся скандал навколо президента. Раніше газета «Більд» повідомила, що Крістіан Вульф чинив тиск на журналістів, вимагаючи не публікувати дані про пільговий кредит у розмірі півмільйона євро, який він отримав від дружини знайомого бізнесмена. Після цього президент заявив, що визнає свою помилку, і скандал почав згасати. Проте днями видання «Зюддойче цайтунг» повідомило, що Вульф погрожував редактору «Більд» вжити заходів, якщо видання опублікує компромат. Дзвонив президент і керівникам видавництва «Шпрінглер», якому належить ця найтиражніша у ФРН газета. А напередодні газета «Вельт» опублікувала інформацію про те, що минулого літа Вульф намагався перешкодити публікації статті про його стосунки зі зведеною сестрою.
Тепер німецька опозиція вимагає негайної відставки Вульфа. У пресі і суспільстві вважають, що дії політика прямо суперечать посаді федерального президента, який, фактично не маючи владних повноважень, має бути принаймні моральним взірцем для співгромадян. Сам Крістіан Вульф ситуацію наразі не коментує, так само, як і канцлер Ангела Меркель, яка на початку скандалу обережно захищала президента.