Амністія у справі Індила
Суддя Деснянського райсуду Києва Олексій Панасюк, який повторно розглядає справу про загибель 20–річного студента Ігоря Індила у Шевченківському райвідділі міліції у травні 2010 року, амністував одного з двох обвинувачених міліціонерів — Сергія Коваленка, повідомляє Бюро журналістських розслідувань «Свідомо». Коваленка звинувачували в тому, що він не перевірив, на підставі чого було затримано студента. Адвокати родини загиблого просили розслідувати, чому Коваленко, який у ту ніч наглядав за затриманими, не викликав швидку медичну допомогу для Ігоря Індила, який кілька годин помирав на його очах. Прокуратура не висунула міліціонеру звинувачення з цього приводу. Підставою для амністії Коваленка стало те, що в нього є п’ятирічний син. За словами самого амністованого, зараз він перебуває на пенсії.
Натомість суд продовжує розглядати справу про відповідальність колишнього дільничного інспектора Сергія Приходька, який затримав і привіз Індила до Шевченківського райвідділу міліції. Батьки студента підозрюють, що саме він зламав Ігорю череп. Але прокуратура звинувачує Приходька лише у безпідставному затриманні студента.
Міліція ні в чому не винна?
Міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко закликав політиків відповідально ставитися до життя і здоров’я людей під час акцій протесту. Під час свого виступу у Верховній Раді міністр наголосив, що «сьогодні деякі політичні сили намагаються політизувати «чорнобильську» проблематику», пробують створити протистояння між ліквідаторами і органами правопорядку. Пан Захарченко також заявив, що міліція не причетна до смерті 27 листопада одного з учасників акції протесту «чорнобильців» у Донецьку 70–річного Геннадія Конопльова. Оскільки міліція не демонтувала намет, це робили співробітники МНС, а правоохоронці лише спостерігали.
«Вважаю, що використовувати людську трагедію у політичних інтересах аморально і неприпустимо», — додав глава МВС.
Міліцію знову хочуть назвати поліцією
«В Україні готується проект закону «Про поліцію», — про це повідомив на низці зустрічей із міліціонерами Донеччини народний депутат Валерій Коновалюк. За його словами як одного зі співавторів законопроекту, цей документ готується до оприлюднення у 2012 році. «Ми вивчаємо досвід європейських держав, таких як Чехія, Франція, Італія, де робота поліції поставлена на належному рівні, враховуємо питання соціального захисту правоохоронців, детально продумуємо захист від корумпованості і зловживань на службі, прагнемо узяти краще з досвіду вітчизняної міліції», — розповідає відомий русофіл пан Коновалюк. Тож зрозуміло, що з української міліції хочуть зробити поліцію за російським зразком, де така зміна вивіски правоохоронного відомства вже відбулася. В Україні ж рік тому до цього не дійшло, хоча бажаючі перейменувати міліцію були.
У Цушка поменшає заступників
Верховна Рада ухвалила в цілому Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Антимонопольний комітет України». За його ухвалення проголосували 265 народних депутатів. Закон передбачає, що Антимонопольний комітет утворюється у складі голови та восьми державних уповноважених (раніше уповноважених було десять). З їхнього числа призначатимуть першого заступника і заступника голови. Їх призначатимуть на посади за поданням Прем’єр–міністра України (розглядатиме подання Президент України), а звільнятиме з посад лише глава держави. Тільки в разі необхідності й за рішенням Президента в Антимонопольному комітеті України додатково можуть ввести ще одну посаду заступника голови. Нагадаємо, що наразі АМК очолює Василь Цушко.