Коньяк завдячує своїй популярності королю Людовику XIV, який жив у XVII столітті. З того часу сплило багато води, і коньяк почали виготовляти не тільки у Франції, а й в Україні. Однак з’єднувальною ниткою між українськими та французькими коньяками залишилась 46–та географічна паралель. Вона назавжди поріднила і принесла славу двом містам — французькому Коньяк iз провінції Шаранта і українському — Нова Каховка з Херсонщини. А для коньяків географічний зв’язок — це як гени для людини.
Стародавні традиції, технологія виробництва, гаряче сонце і найкращі сорти лози — саме ці характерні особливості поєднали дві відомі виноробні зони — таврійську та французьку. Французькі майстри, навідуючись на Херсонщину, завжди визнавали разючу подібність цих коньяків. Але при цьому незмінно підкреслювали характерну автентичність смаку і аромату коньяків iз таврійських земель.
Відповідно до Закону «Про виноград та виноградне вино», марочні й колекційні коньяки повинні стовідсотково складатися з власної сировини. Лише п’ять виробників iз 15 в Україні відповідають цим вимогам. Продукція Таврії — безумовний лідер виробництва істинно марочних коньяків за класичною технологією повного циклу виробництва. Згідно з роздрібним аудитом, який проводить компанія MEMRB, таврійська продукція багато років становить не менше третини всього преміального сегмента ринку коньяків в Україні.
Тисячі років територія біля Нової Каховки була древнім руслом Дніпра і довгий час вважалася безплідною пустелею. Тільки наприкінці XIX століття на цих землях почали вирощувати виноград. Французько–швейцарських колоністів — Луї Гехлера, Юлія Майера і Жан Жатона, що побували на полюванні в місцях, де нині розташовані міста Основа і Нова Каховка, вразили безмежні піщані землі. Адже саме піщані грунти ідеально підходять для виноградників! У 1889 році колоністи придбали на каховській землі понад тисячу гектарів пісків і заклали село Основу, де невдовзі висадили перші виноградники. Наскільки родючими виявилися піски, які місцеві жителі називали «пустелею Сахара», детально розповідає сайт tavria. ua. Додамо, що сьогодні в Новій Каховці виробляють виноматеріали найвищої якості, які відповідають світовим стандартам виготовлення коньяків.
Попередньо спирти витримують не менше семи–дев’яти років у дубових дiжках. Однак не кожний спирт може стати марочним коньяком. Іноді витримані спирти, які не відповідають високим вимогам, змішують iз молодими для одержання менш шляхетних коньяків. Для марочних коньяків у приготуванні купажу використовують тільки ті спирти, які пройшли жорсткий відбір дегустаторів. Причому вік коньяку, зазначений на пляшці, — це вік наймолодшого коньячного спирту, що входить до його складу.
...Коньячний туризм давно розвинений у Франції. Тури в знамениту провінцію Коньяк з екскурсіями і дегустаціями популярні в цій країні вже майже сто років. Нашим туристам не варто їхати так далеко. Адже Нова Каховка, нагадаємо, розташована на тій же 46–й паралелі, що й відоме всьому світу місто Коньяк. Для співвітчизників та для європейських туристів, які приїдуть до нас на Євро–2012, є чудова нагода відвідати таврійські землі.