2011 рік був позначений безпрецедентним вибухом протестних виступів по всьому світу — від «Арабської весни» в країнах Північної Африки та Близького Сходу до соціального руху «Окупуй Уолл–стріт», демонстрацій, пов’язаних з економічною кризою в країнах Європи та нещодавніх мітингів проти фальсифікації виборів у Москві. Тож, обираючи переможця свого традиційного рейтингу «Людина року», редакція журналу «Тайм» вирішила цього разу виділити не конкретну постать, а збірний образ протестувальника (The Protester). «Рейтинговий» номер часопису, обкладинку якого зазвичай прикрашає фото людини, котра мала найбільший вплив на події року, що минає (неважливо, позитивний чи негативний), цього разу вийшов із колажем: закрите до очей обличчя на тлі фрагментів кадрів із різних акцій протесту.
Протестувальник став «ювілейною», 85–ю, «Людиною року» «Тайм». Це вже не перша «збірна» постать, що очолює рейтинг за увесь час його існування. Наприклад, у 1950 –му «Людиною року» став G.I. Joe — неформальна назва військовослужбовця армії США. «Невідомого солдата» редакція «Тайм» вирізнила за участь у війні в Кореї. «Людиною» 1969 року став Middle Class — «середній клас», який розбудовував повоєнну Америку, став найбільшим суспільним прошарком, символом здійснення «американської мрії».
Правильність цьогорічного вибору, з точки зору редакції «Тайм», підтверджують останні протести у Росії, які були наймасштабнішими за останні 15 років. «Чи існує крайня точка розчарування наявним порядком речей? Схоже, люди скрізь просто хотіли сказати: «З нас досить!». Вони не погоджувалися, вони вимагали. Вони не розходилися, навіть коли отримували відповідь у вигляді сльозогінного газу чи граду куль. І вони довели, що індивідуальний вчинок може привести до грандіозних змін», – прокоментував вибір «Людини року» в інтерв’ю агенції «Рейтер» головний редактор «Тайм» Рік Стенгел.