Постійно діюча виставка «Народи Криму» Кримського етнографічого музею поповнилася новою експозицією «Маківка». До неї ввійшли фрагменти розпису на стелі старих будинків німецьких колоністів з однойменного села Совєтського району (до повної депортації кримських німців восени 1941 року воно називалося Конрат). Самі ж розписи датуються кінцем ХІХ — початком ХХ століття, на них зображено дещо примітивні пейзажі, сільські сценки й орнамент. Проте їхня музеєфікація вкрай важлива для збереження історико–культурної спадщини кримських німців, переконані місцеві етнографи.
«У будинку, де було знайдено розписи, мешкала родина, яку 1928 року розкуркулили, — розповів директор музею Юрій Лаптєв. — Після цього його поставили на баланс сільської ради і відкрили в ньому сезонний дитсадок. Під час наступних перебудов і ремонту унікальні розписи забілили, завдяки цьому вони й збереглися».
За згодою нинішніх власників «колоністської» садиби до демонтажу і реставрації стелі в рамках проекту «Маківка» працівники Кримського етнографічного музею взялися в грудні 2009 року. Фінансову підримку їм надали посольство ФРН в Україні, Швейцарське агентство в Україні та громадські організації етнічних німцiв.