Парламент Південної Осетії порушив домовленості з опозицією
Парламент Південної Осетії відмовився звільнити генерального прокурора Таймураза Хугаєва та голову Верховного суду Ацамаза Біченова (обоє – родичі президента), відставка яких була однією з умов мирної угоди влади з опозицією. Нагадаємо, після кількох тижнів антивладних виступів президент невизнаної республіки Едуард Кокойти погодився піти у відставку сам і звільнити з посад генпрокурора, його заступника Ельдара Кокоєва та голову ВС. За кілька годин до складення повноважень Кокойти направив у парламент подання на їх звільнення, але водночас оголосив про створення Конституційного суду Південної Осетії й призначив першим його суддею щойно звільненого Кокоєва.
Після негативного голосування парламенту екс–кандидат у президенти від опозиції Алла Джиоєва заявила, що це порушення домовленостей, і звинуватила в цій ситуації Росію як гаранта дотримання умов, викладених в мирній угоді.
Спікер Держдуми більше не буде депутатом
Голова Держдуми Росії Борис Гризлов, який обіймав цю посаду вісім років, більше не балотуватиметься в депутати. У поширеній з цього приводу заяві Гризлов наголосив, що при цьому не кидає політику й залишається на чолі вищої ради партії «Єдина Росія».
Стрілянина в Італії
Позавчора на ринку в центрі Флоренції чоловік застрелив двох вихідців із Сенегалу. Як з’ясувала поліція, убивцею був 50–річний письменник і публіцист Джанлюка Кассері, пов’язаний з ультраправим угрупованням. Як припускають правоохоронці, мотивом убивства стала ненависть на ґрунті расизму. При спробі його затримати Кассері застрелився пострілом у голову.
Одразу після інциденту на вулиці Флоренції вийшли кілька тисяч іммігрантів, які скандували «Ганьба!» і «Расисти!», перекидали сміттєві урни, збивали дорожні знаки й вимагали припинити дискримінацію за расовою ознакою.
Сенат США знову відклав призначення посла в Росії
Група сенаторів США зажадала відкласти затвердження Майкла Макфола на посаду посла в Росії після його зізнання в тому, що Вашингтон готовий передати Москві дані ракет–перехоплювачів SM–3, які стануть основою системи ПРО в Європі. Передача таких даних, на думку Вашингтона, може переконати Кремль у тому, що польотна швидкість SM–3 занадто мала, щоб становити загрозу для російських балістичних ракет. Отже, всі заперечення російської сторони проти розгортання системи ПРО в Європі безпідставні.
Болгарію й Румунію не пускають у Шенгенську зону
Рада міністрів iз питань юстиції та внутрішніх справ ЄС, попри спроби досягнути компромісу, так і не спромоглася ухвалити рішення про приєднання Болгарії та Румунії до Шенгенської зони. Про це повідомили журналістам міністр із питань внутрішніх справ Польщі Яцек Чіхочкі та комісар Євросоюзу з питань внутрішніх справ Сесілія Мальмстрьом. Нагадаємо, проти приєднання цих двох країн ЄС до Шенгенської угоди виступає Голландія, яка вважає, що в Болгарії та Румунії недостатньо борються з корупцією.