В останні дні Прем’єр–міністр Микола Азаров присвятив себе перевірці дотримання споживчих стандартів. У вівторок глава уряду відвідав держпідприємство «Укрметртестстандарт». У цій установі він говорив про власне бачення якості продуктів, а вчора на засіданні Кабміну — про те, що виніс із походу до контролерів якості.
За словами Прем’єра, він, «на превеликий жаль, узагалі відмовився від ковбаси, від сосисок і перейшов лише на натуральні продукти». На запитання журналістів, як він визначає якість продуктів свого раціону і де він їх купує, Азаров відповів: «А ніяк я не визначаю, на жаль... І там же купую, де й ви купуєте. Це ті ж самі ринки, ті ж самі магазини, і до певного часу я сподівався, що все це якісне». В «Укрметртестстандарті» очільник уряду заявив: аналіз товарів, які продаються в Україні, показав, що більшість із них абсолютно не відповідає стандартам якості.
Микола Азаров вирішив щось із цим негайно робити. «Державний курс на розвиток власного виробництва промислових і сільськогосподарських товарів є ключем до прискореного зростання якості життя в Україні», — заявив Прем’єр учора, виступаючи перед міністрами.
Передусім, зробив висновок Азаров, потрібно подбати про якість товарів для дітей. Адже він ознайомився з результатами ринкового контролю в лабораторіях «Укрметртестстандарту», де випробовують товари легкої промисловості та іграшки, і з’ясував: як у солідних магазинах, так і на базарах із десяти випадкових зразків іграшок дев’ять не відповідають вимогам технічного регламенту безпеки. Те саме — з вісьмома із десяти предметів дитячої білизни та взуття. «Дев’яносто відсотків продукції на цьому ринку — низькоякісний імпорт. Жодна держава у світі не дозволяє так знущатися зі своїх громадян», — наголосив Прем’єр–міністр.
Відтак «уряд твердо налаштований посилити відповідальність виробників і продавців за якість продукції». За інформацією УНІАН, Кабмін пропонує суттєво збільшити суми штрафних санкцій, запровадити обов’язок власним коштом вилучати неякісні товари з ринку, компенсувати шкоду, заподіяну споживачам. Також уряд дозволить Держспоживінспекції без попередження проводити перевірки підприємств, що продають товари або надають послуги споживачам дитячого асортименту.