Особливо густо хамса «всіяла» 30–кілометрову ділянку узбережжя від селища Героївське до мису Киз–Аул. Поки що виявлено понад 15 тонн викинутої риби, але це ще не остаточна цифра. Виявляється, загибель риби спричинив погодний фактор, точніше — раптове зниження температури води, пояснив «УМ» завідувач відділу азово–чорноморських і океанічних морських живих ресурсів Південного науково–дослідного інституту морського рибного господарства і океанографії (Керч), кандидат біологічних наук Владислав Шляхов.
За його словами, це звичне для цієї пори року природне явище, коли косяки хамси після нагулу в рідному Азовському морі прямують на зимівлю до теплішого Чорного. Ті ж із них, які з якоїсь причини не встигають «проскочити» протоку до зниження температури до +5–6 градусів, гинуть від переохолодження відразу. Тож скільки в підсумку хамси вціліло, стане більш–менш зрозуміло вже тільки наприкінці квітня — на початку травня, коли риба у зворотному напрямку повертатиметься до Азова на нерест.
Хай там як, а нинішня зафіксована загибель хамси суттєво не загрожує її популяції загалом. Хоча б тому, що за останні роки ситуація щодо масових короткоциклових видів риби (азовська хамса, тюлька і бички) тільки поліпшувалась, підсумував Владислав Шляхов.