Двотижнева кліматична конференція ООН, що проходила в Дурбані (Південно–Африканська Республіка), завершилася на 36 годин пізніше від запланованого. Лише під ранок минулої неділі учасникам саміту таки вдалося досягнути згоди щодо головного питання: розробки дорожньої карти для створення до 2015 року нової глобальної кліматичної угоди на зміну Кіотському протоколу. Дорожня карта — це пакет документів, який, згідно з рішенням конференції, матиме юридично зобов’язуючу силу для всіх країн світу. На цьому наполіг Євросоюз. Найскладніше було переконати в необхідності підписання обов’язкового для виконання пакету документів найбільших світових забруднювачів атмосфери двоокисом вуглецю: США, Китай та Індію.
Переговори про створення нового «екологічного» протоколу почнуться наступного року й мають завершитися до 2015–го, а з 2020 року нова угода має набрати чинності. А доти залишатиметься чинним Кіотський протокол, дію якого продовжили й на термін після 2012 року (попри те, що проти цього виступили Росія, Японія та Канада).
В ухваленій у Дурбані дорожній карті виписано також механізм функціонування Зеленого фонду клімату, який збиратиме та розподілятиме фінансову допомогу в обсязі до 100 мільярдів доларів на рік серед слаборозвинених країн. Голова делегації Європарламенту в Дурбані, депутат–соціаліст Джо Лейнен назвав результати кліматичної конференції «переломом, за яким мають настати рішучі дії», проте зауважив: якщо новий протокол почне діяти лише з 2020 року, то обмежити глобальне потепління двома градусами Цельсія, як це було передбачено попередніми кліматичними угодами, не вдасться. Якщо ж темпи скорочення викидів парникових газів в атмосферу залишаться на нинішньому рівні, до кінця століття планеті загрожує підвищення середньої температури на 4 градуси.