Не випадково саме в Кам’янцi на Черкащині проводяться конкурси пам’яті світового генія П. І.Чайковського. Адже в другій половині ХІХ ст. Кам’янка фактично була другим домом Петра Іллiча, де композитор плідно працював і створив багато своїх творів, серед яких — опери «Євгеній Онєгін», «Мазепа», «Орлеанська діва», балети «Лебедине озеро» і «Спляча красуня», ІІ Симфонія, яку назвали «Українською», фортепіанні шедеври «Пори року», «Дитячий альбом» та багато інших. Понад 70 рокiв тому до 100–літнього ювілею композитора було відкрито районну дитячу музичну школу, яка носить його ім’я.
Перший конкурс пам’яті П.І.Чайковського відбувся у 2003 році. Це був єдиний у світовій практиці музичний конкурс, у якому брали участь лише діти з сіл і районних центрів. Із кожним роком географія учасників конкурсу ширшала, і він став міжнародним.
Цього року відбувся вже ІХ конкурс, в якому взяли участь 46 юних музикантів з України, а також учні музичних шкіл та шкіл мистецтв Російської Федерації та Республіки Білорусь. До програмних вимог входили твір П. І. Чайковського, твір великої форми та твір українського композитора, які виконували з фаху скрипки та фортепіано дiти різних вікових категорій. Оцінювали юних музикантів поважні і авторитетні члени журі на чолi з головою Мирославом Скориком, композитором, академіком Академії мистецтв, народним артистом, Героєм України, лауреатом Національної премії ім. Т. Г. Шевченка.
Назву iмена переможцiв, щоб їх знали в нашiй державi: Вікторія Діденко з м. Лозова Харківської областi, Юлія Могила, Софія Безпала, Олексій Лук’янець, Даша Коломiєць iз Кам’янки, Максим Шарпарь iз м. Єнакієве Донецької області, Андрій Гераськін iз м. Шпола, Веронiка Кучма з м. Єнакiєве, Ірина Яловська з м. Кременець Тернопільської області, Дар’я Болдіжар з м. Кам’янець–Подільський Хмельницької областi, Вероніка Рубцова з росiйського м. Клін, Анастасія Шевчук iз Звенигородки.
Усі конкурсанти та їхнi педагоги отримали дипломи учасника ІХ конкурсу пам’яті П. І. Чайковського та цінні подарунки.
Даша Коломієць так висловила свої емоцiї пiсля конкурсу: «Сідаючи за рояль, за яким творив П.І.Чайковський, я відчуваю велику гордість і щастя, що мої пальці торкаються клавіш інструменту, який пам’ятає руки геніального композитора...»
Федiр ЛЮДНИЙ,
ветеран вiйни i працi
Кам’янка, Черкаська область