Останній місяць року багатий на цікаві астрономічні явища, зокрема ми можемо спостерігати повне затемнення місяця та два метеоритні потоки. Перший акт грудневої небесної вистави можна спостерігати ввечері 10 грудня, коли станеться повне затемнення місяця. На жаль, це явище у повній красі та обсязі зможуть спостерігати лише мешканці Азії, Австралії, Аляски та тихоокеанських островів.
Окрім особливо яскравих у цю пору року планет Сонячної системи, астрономи–аматори можуть також вiдстежити вечорами з допомогою звичайного бінокля доволі яскраву комету Гаррадда (C/2009 P1), яка тепер знаходиться в районі сузір’я Геркулеса і прямує до Сонця. Комета була відкрита два роки тому австралійським астрономом Гордоном Гарраддом. Уже зараз у неї можна розгледіти невеликий хвіст. Яскравість комети постійно зростає, і до лютого 2012 року вона досягне шостої чи сьомої зоряної величини, що лише трiшки нижче чутливості людського ока.
Грудень — це також місяць появи двох великих метеорних потоків — потужних гемінідів та дещо слабкіших урсидів. Гемініди можна спостерігати з 7 по 17 грудня (найактивнiша пора — 13—14 грудня). Щогодини небо будуть розсікати у середньому 100 метеоритів. Добре те, що гемініди — один iз найяскравіших метеорних потоків, і він летить у космосі не навпроти Землі, а навздогін їй, тому метеорити пролітають небом «повільно», даючи час помилуватися кожним iз них. Погана новина та, що у період піку гемінідів iз 3–ї до 24–ї години 14 грудня спостереженням буде заважати Місяць, якому залишатиметься лише чотири дні до повної фази.
Стосовно урсидів, то цей метеорний потік можна буде спостерігати з 17 по 24 грудня. Пік їхньої активності припадає на четверту годину ранку за київським часом 23 грудня. Цього дня впродовж години маємо шанс побачити на небі від 10 до 15 метеоритів. Утiм урсиди є дуже непостійним та примхливим потоком, який може рік від року дарувати і гірші, і кращі сюрпризи. Найбільші вибухи його активності зареєстровано у 1945 та 1986 роках. Підсилену активність потоку з 30—70 метеорами за годину реєстрували також 1988, 1994, 2000, 2006, 2007 та 2008 роках. Цього року «нічне полювання» на урсидів варто влаштувати також з огляду на те, що умови для спостережень ідеальні, бо в пік активності на небі лиш з’явиться молодий місяць, який не буде перешкоджати зайвим сяйвом.
У грудні нашу планету будуть минати три слабкіші метеорні потоки: моноцеродити, сігмагібриди (3—15 грудня) та комабереніциди (8 грудня — 23 січня).
Загалом грудень є ряcним на метеори, бо це час сподівань на кращий Новий рік і час загадувати безліч бажань.