Таку можливість одеситам близько тижня тому надав місцевий зоопарк, розпочавши програму «Стань опікуном». У рамках акції кожен охочий упродовж року зможе дбати про обрану тварину, годувати її. Вибір найрізноманітніший: від сови до слона та лева.
Щоправда, доглядати й лелiяти тваринку вже не так i дешево: якщо лелека–красавка обійдеться вам у 6 гривень на добу (4 грн. — на корм, 2 грн. — на утримання), то за слона азіатського доведеться заплатити 675 гривень (450 грн. — на харчування, 225 грн. — на утримання). Дорогими для опіки є також і хижаки, вартість утримання яких на добу становить від 23 до 387 гривень.
Власники зоопарку сподіваються, що проект матиме значний успіх і покращить життя місцевих улюбленців. «Проект не є новиною в багатьох країнах Європи, де цей процес запровадили вже багато років тому. На території Росії й України теж є зоопарки, які користуються такою практикою. Ми прагнемо отримати допомогу в утриманні тварин не тільки з боку місцевої влади, а й вiд свідомих одеситів. Історія виникнення зоопарків починалася з того, що тварин починали утримувати меценати. Це своєрідний вияв зворотного зв’язку між тваринами і їхніми «старшими братами», — розповіла «УМ» завідувачка наукового відділу Одеського зоопарку Ольга Павлова.
«Охочі укладають договір із зоопарком, проплачують кошторис опіки; ми ж вивішуємо табличку біля вольєра з ім’ям мецената, видаємо йому та його родині безкоштовний річний абонемент на відвідування зоопарку. Для тих, хто не має можливості оплатити річну опіку, у нас діє лінія «Спонсор» з надання разової допомоги. Для цього слід сплатити благодійний внесок не менше 100 гривень», — описує умови акції Ольга Павлова.
Незважаючи на те, що програму «Стань опікуном» розпочали менше тижня тому, результати вже очевидні. Концерн «Авалон» став опікуном зебри на цілий рік — як подарунок iз нагоди поповнення в сімействі зебри.