Випробування першого індійського атомного підводного човна
Перша індійська стратегічна атомна субмарина «Аріхант» («Винищувач ворогів») готова до виходу у відкрите море для перших випробувань, повідомив учора командуючий ВМС Індії адмірал Нірмал Верма.
«Аріхант» є головним кораблем проекту вартiстю 3 млрд. доларiв, за яким на верф’ях у Вісакхапатнамі будуються ще дві субмарини. «Аріхант» призначений для індійських ядерних сил стримування, які на цей час мають на озброєнні балістичні ракети наземного базування. Індiйськi субмарини мають водомісткість приблизно у шість тисяч тонн і здатні розвивати під водою швидкість до 30 вузлів. Вони нестимуть на борту 12 балістичних ракет середньої дальності К–15 «Сагарика», призначених для враження цілей на відстані до 700 кілометрів. У майбутньому планується обладнати ці субмарини ракетами «Агні–3» iз дальністю дії у 3,5 тис. кілометрів.
Сирія допустить міжнародних спостерігачів
Сирія погодилася на пропозицію Ліги арабських держав (ЛАД) стосовно допуску на свою територію міжнародних спостерігачів, повідомив сирійський міністр закордонних справ країни Алід Муаллем. До цього Дамаск відмовлявся підписати відповідний протокол. Ідеться про допуск на сирійську територію приблизно 500 міжнародних спостерігачів, які відстежуватимуть дії урядових сил під час розгону демонстрантів. За останні вісім місяців народних протестів iз вимогами відставки президента Башара Асада загинули, за даними ООН, щонайменше чотири тисячі осіб. Лише впродовж минулих вихідних урядові сили вбили 63 особи під час розгону демонстрацій.
Сербії вiдмовили в кандидатствi у ЄС
Міністри з євроінтеграції 27 країн–членів ЄС на засіданні у Брюсселі схвалили прогрес Чорногорії та Сербії на шляху до вступу до ЄС, але не дійшли згоди стосовно надання Сербії статусу країни–кандидата. Частина країн, передусім Німеччина, Велика Британія, Австрія та Голландія, наполягають на тому, що надання такого статусу буде залежати від нормалізації відносин Сербії з Косово, яке за прямого сприяння згаданих країн і було відірване від Сербії. Чорногорія отримала статус кандидата минулого року, але нещодавно Європейська Комісія постановила, що безпосередні акцесійні переговори можна буде розпочати лише після того, як Чорногорія подвоїть зусилля у боротьбі з корупцією, організованою злочинністю та проведе цілу низку реформ.