Гуляй, прокурорські!

07.12.2011

Наприкінці минулого тижня близько тридцяти прокурорів з усієї України відзначили своє професійне свято в одному з найдорожчих столичних клубів Byblos, що на вулиці Артема, повідомляє ТСН. Парковка закладу була забита «мерседесами», «лексусами» та «БМВ», які охороняла міліцейська машина. Вечірка борців зі злочинністю була приватною, а стіл їм накрили у «кінозалі» клубу. За даними телевізійників, середній чек у цьому закладі з випивкою складає близько п’яти тисяч гривень, а без алкоголю — дві тисячі.

У прокурорському меню, за словами одного з офіціантів, було: фуа–гра (для прикладу, фуа–гра з ананасом у ягідному соусі, як зазначено у меню закладу, коштує 229 гривень), ніжка кролика з овочами по–прованськи (197 гривень), котлети по–київськи (95 гривень), мікс морепродуктів iз лимонно–ікорним соусом (367 грн.) та елітна випивка.

Свято організовував для своїх підлеглих перший заступник Генпрокурора Ренат Кузьмін, який є справжнім шанувальником шансону. Нагадаємо, що на одному з творчих вечорів Яна Табачника пан Кузьмін несподівано сів за рояль і зіграв відомий блатний хіт «Мурка». Цього ж разу хедлайнером святкування прокурорів став відомий московський співак шансону Євген Кемеровський, який виконав для борців зі злочинністю на чолі з паном Кузьміним такі російські блатні хіти, як «Амністія», «Братва, не стрєляйтє», «Малява», «Матросская тішина», «Ліха бєда начало» та «Поєзд на Магадан».

Запросити Кемеровського на приватну вечірку, як з’ясували журналісти ТСН у менеджерів співака, коштує у середньому 130 тисяч гривень (окремо сплачується проживання і проїзд його групи супроводу). Тож, за мінімальними підрахунками, прокурорське свято може коштувати близько 300 тисяч гривень.

Натомість Генпрокуратура відреагувала на повідомлення преси про гулянку прокурорів специфічно. Мовляв, усі фінансові витрати на підготовку та проведення святкування 20–ї річниці Дня працівників прокуратури покривалися за рахунок коштів профспілки. Йдеться не стільки про приватну вечірку в клубі Byblos, як про оренду приміщення Національної опери і балету, де пройшли основні урочистості.

«Представники профспілкової організації працівників Генпрокуратури України обурені розповсюдженням недостовірної інформації від народного депутата однієї з політичних сил про начебто фінансові порушення під час святкування 20–ї річниці органів прокуратури», — йдеться у повідомленні первинної профспілкової організації працівників Генпрокуратури, оприлюдненому на сайті силового відомства.

Хто платив за вечірку підлеглих пана Кузьміна у крутому клубі та з яких прибутків (очевидно, зарплата прокурора не дає можливості гуляти на широку ногу), так і лишилося таємницею.

  • «Термінатор» згадав усе

    Через тиждень після свого призначення на посаду Генерального прокурора Юрій Луценко відвідав камеру №158 у Лук’янівському СІЗО (площею у дев’ять метрів квадратних), в якій він «відсидів» майже півтора року в часи режиму Януковича. >>

  • Кримінальний талант

    Чотири роки тому 18-річний Артур Самарін виїхав з України до Америки за програмою «Робота та подорож». У рідний Херсон хлопець повертатися не планував, тому склав свій хитромудрий план втілення в життя своєї «американської мрії». >>

  • Шанс для невинних

    Законопроект «Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України щодо забезпечення засудженим за особливо тяжкі злочини права на правосудний вирок» уже давно готовий до другого читання у сесійній залі Верховної Ради України. Але вже кілька місяців у народних обранців руки не доходять до того, щоб поставити його на вирішальне голосування. Незважаючи на те, що Європейський суд з прав людини послідовно виносить рішення не на користь держави Україна, за які, до того ж, розплачуються не судді, а ми, платники податків. >>

  • «Хорте», тримайся!

    Суддя Ірина Курбатова більше двох годин читала текст вироку активісту Юрію Павленку (на прізвисько «Хорт»). У результаті, за «організацію та участь у масових заворушеннях під Вінницькою ОДА 6 грудня 2014 року» майданівець Павленко отримав чотири роки й шість місяців позбавлення волі. Він також має компенсувати судові витрати — 10 тис. грн. >>