На парламентських виборах у Хорватії минулої неділі переконливу перемогу здобув опозиційний коаліційний блок «Кукуріку». Таку назву союз лівоцентристів запозичив у загребського ресторану, де 2010 року велися переговори про об’єднання. «Пiвняча» опозиція здобула 80 зi 151 парламентського місця, тобто необхідну більшість для самостійного формування нового уряду країни. Правляча консервативна партія Хорватський демократичний союз (ХДС) на чолі з прем’єр–міністром Ядранкою Косор змогла заручитися лише 47 мандатами. Консерватори були при владі 16 iз 20 років незалежності країни. Їхня популярність впала під тиском економічної скрути та корупційних звинувачень. Колишній лідер консерваторів екс–прем’єр Іво Санадер перебуває під слідством у численних справах про корупцію, а безробіття у країні перевищує 17 відсотків.
Решту парламентських місць поділили сім маленьких партій, які здобули від одного до шести мандатів. П’ять місць у Саборі (парламенті) зарезервовано для представників національних меншин. На переможців ляже відповідальність за вступ країни до ЄС. Хорватія підпише відповідні документи вже за кілька днів — 9 грудня на саміті ЄС. Якщо ратифікація угоди про вступ Хорватії іншими країнами–членами Союзу відбудеться без проблем, то 1 липня 2013 року ця країна над Адріатичним морем стане 28–м повноправним членом ЄС. «Коли ми вступимо до ЄС, нам треба буде багато чого зробити», — говорить лідер «Кукуріку» Зоран Міланович. «Кукуріку» складається з чотирьох політичних угруповань лівоцентристського та лівацького характеру з Соціал–демократичною партією Зорана Мілановича на чолі.
Провідна хорватська газета «Ютарні ліст» учорашній аналіз результатів виборів подала під великим заголовком «Хорватія обрала зміни». Навіть швидке приєднання до ЄС не стане антидотом для економічних болячок країни. Серед найрадикальніших завдань — значне скорочення працівників державного сектору, включно з великими державними підприємствами, Наприклад, хорватські судноверфі перебувають у такому жалюгідному становищі, що державi їх уже не врятувати: потрібно або закривати, або приватизувати.