Чемпіонський дуплет

06.12.2011

Якщо хтось і тішиться глобальному потеплінню, то це точно українські футболісти. Ще десять років тому грудневі матчі чемпіонату країни їм би довелося проводити під акомпанемент снігу та холодної погоди, нині ж — жодного натяку на зимовий мороз. А є умови — буде й результат, як це сталося в 19–му турі першості. 28 забитих м’ячів у семи поєдинках — і хто скаже, що футболісти думають про зимові канікули?

Не буди в мені звіра

Мабуть, виліт із єврокубків неабияк розізлив донецьких «шахтарів», якщо вони з такою агресивністю вихлюпують свої емоції на суперникiв по українському чемпіонату. Тиждень тому п’ять «сухих» м’ячів від чемпіона отримали «Карпати», які нещодавно самі виступали в єврокубках. Цього ж разу свою порцію отримав нинішній претендент на Європу — «Арсенал». У першому колі «каноніри» зіграли з донеччанами внічию на своєму полі, тому команда Луческу минулої п’ятниці могла мститися і за ці втрачені очки.

У киян на «Донбас Арені» була своя мотивація: команда Леоніда Кучука за три останні тури не забила жодного м’яча і два поєдинки програла. Будь–який позитивний результат у поєдинку проти лідера українського футболу був би повною реабілітацією.

Про марність київських сподівань усі зрозуміли ще в середині першого тайму: гості пропустили двічі, а до того ж заробив вилучення Богдан Шершун. На думку арбітра Анатолія Жабченка, на його совісті «фол останньої надії» проти Луїса Адріано, хоча й існують сумніви, що бразилець у момент пасу від Фернандіньйо таки був «поза грою».

Другий матч поспіль «Арсенал» змушений проводити удесятьох, і знову нерівність у складах пішла на користь їхнім опонентам. І якщо «Чорноморцеві» у попередньому турі кияни могли забити бодай раз, то на «Донбас Арені» шансів у них вже не було. Підсумкові 5:0, і «Шахтар» оновлює рекорд, який тримався між цими командами з 28 листопада минулого року — тоді донеччани здолали «Арсенал» із рахунком 4:0.

Спінилось пиво

Порятунок того, хто тоне, — у його руках. Цю прописну істину чудово розуміють у київській «Оболоні», яка ще кілька турів тому виглядала безнадійним аутсайдером та головним претендентом на виліт до першої ліги.

Після трьох останніх турів «пивовари» хоч і не позбулися останнього рядка в турнірній таблиці, однак уже не виглядають аж настільки безнадійно. У суботу кияни знову здобули три очки на виїзді, і на відстань однієї перемоги наблизились до рятівного 14–го місця в турнірній таблиці.

«Оболоні» довелося змагатися проти «Зорі», яка зараз переживає процес, який кияни пройшли кілька турів тому. Тиждень тому керівництво луганчан відправило у відставку Анатолія Чанцева, відтак на нову гру команду налаштовував Юрій Вернидуб. Перервати неприємну серію в дев’ять матчів без перемог не вдалося і йому. «Оболонь», що до цього ще не забивала «Зорі» на виїзді, тепер «розродилася» дублем Григорія Баранця, який приніс «Зорі» шосту поразку поспіль. Якщо на старті першості луганчани говорили про вихід до єврокубків, то тепер їм слід задуматись, як уникнути вильоту до першої ліги. «Думаю, що з багатьма гравцями ми будемо прощатися і проводити селекцію по–новому», — розуміє це і в.о тренера «Зорі».

Криворізькі висоти

«Кривбас» видерся на четверте місце в турнірній таблиці прем’єр–ліги — мало хто очікував на таку спритність від клубу, який ледве врятувався від пониження у класі за підсумками минулої першості. Команда Юрія Максимова не програє чотири тури поспіль, і у трьох останніх матчах криворіжці перемагають своїх суперників.

У суботу «Кривбас» обіграв на виїзді «Чорноморець», який після виїзного успіху над «Арсеналом» сам сподівався отримати чергові очки. Мрії ці знищив російський нападник гостей Сергій Самодін, який у нинішньому сезоні вже забив шість м’ячів — стільки форвард ще не забивав узагалі.

Юрій Максимов чергову перемогу і четверте місце сприйняв стримано. «Ми виграли просто ще один матч. Не перше, не друге місце, не кубок», — про єврокубки, з його слів, «Кривбасу» теж рано мріяти. Тим більше що попереду гра з «Шахтарем» — вона й покаже, наскільки високими є претензії криворізького клубу.

Уже не реве, а стогне…

Десяти хвилин основного часу не вистачило луцькій «Волині», аби приїхати додому з Харкова з трьома очками. Забивши вже на старті гри проти «Металіста», лучани без втрат завершили перший тайм. А ось у другій половині матчу все було проти них. Спочатку дніпропетровський арбітр Віталій Романов надумав вилучити ключового оборонця гостей Ванче Шикова, побачивши тут «фол останньої надії», а за 18 хвилин він же видалив iз поля бразильського нападника «Волині» Гобера.

У такій меншості волиняни трималися до останньої десятихвилинки, але швидких нападників харків’ян до кінця втримати так і не вдалося. Відтак 3:1, і Віталію Кварцяному залишається нарікати на арбітрів, які останнім часом надто часто вилучають iз поля гравців його команди.

З двома вилученнями завершив гру в Маріуполі й «Дніпро», від якого очікували гостьової перемоги. Тим більше що «Іллічівець» не перемагав дніпропетровців удома з 2005 року, а це десять матчів поспіль. Але вже після перерви гості «горіли» — 2:0. Коли ж таки зрівняли рахунок, граючи в нерівних складах після вилучення оборонця Стрінича, то таки не встояли перед вмотивованим суперником. Фінальною крапкою стало вилучення Руслана Ротаня, що отримав другу жовту картку на останніх хвилинах гри. «Арбітраж був жахливим. Була серія рішень, які нам нашкодили», — наставнику «Дніпра» Хуанде Рамосу потім залишалося нарікати лише на суддів.

ТАБЛО

Чемпіонат України. Прем’єр–ліга. 19–й тур

«Шахтар» — «Арсенал» — 5:0

Голи: Срна, 13; Коста, 30; Мхітарян, 57; Богданов, 69 (у свої ворота); Едуардо, 76

Вилучення: Шершун, 29 («А»)

21945 глядачів

«Зоря» — «Оболонь» — 1:2

Голи: Хомченовський, 16 — Г. Баранець, 57, 65

200 глядачів

«Таврія» — «Олександрія» — 4:1

Голи: Матюхін, 26 (у свої ворота); Гігіадзе, 30 (пен.); Шиндер, 76; Калиниченко, 79 — Довгий, 11

Голи: Фомін, 8; Кожанов, 29; Ярошенко, 86 (пен.) — Ротань, 58; Калінич, 74

Вилучення: Стрінич, 56 («Д»); Ротань, 88 («Д»)

7500 глядачів

«Ворскла» — «Карпати» — 1:1

Голи: Безус, 37 — Батиста, 56

1500 глядачів

«Металіст» — «Волинь» — 3:1

Голи: Соса, 83; Фініньйо, 85; Тайсон, 90+3 — Павлов, 8

Вилучення: Шиков, 48 («В»); Гобер, 66 («В»)

17688 глядачів

«Динамо» — «Металург» (Д). Матч відбувся учора ввечері, вже після здачі цього номера «УМ» до друку.