Анімаційний пластиліновий фільм «Як це було» Іван Гавриляк кадрово знімав цілий день на звичайний фотоапарат, а потім «переганяв» кадри на відео. Сюжет мультфільму простий, але завжди актуальний для медійників: фотокореспондент iде на завдання й знімає мітинг, під час якого «червоні» сваряться з «жовто–блакитними». Одні й ті самі фотографії виходять iз протилежними за значеннями радикально–скандальними підписами. Ось вам і важливість інтерпретації в дії.
Іван виглядає задоволеним, але й дещо збентеженим. Каже: «Камера справді крута, але знімати нею зараз нічого не можна, бо ще треба докупити «пам’ять», штатив та інші «причандали» на десятки тисяч гривень».
Фестиваль «Кіномедіа» висвітлює «принципи роботи газетярів, репортерів, телеведучих, практиків PR й інших, хто пише, знімає, розповідає та творить у сфері медіа» та має на меті розкривати нові режисерські таланти в Україні. Ініціатором та організатором фестивалю є Незалежна асоціація телерадіомовників (НАМ) за підтримки кіностудії FILM.UA. «Наше завдання — створити середовище, в якому молоді талановиті люди можуть у такій особливій формі, як кіно (яке можна зняти, не лише маючи професійне обладнання, а й просто камеру, навіть мобільний телефон, та головне — маючи натхнення), висловити свою позицію і бачення роботи медіа», — розповіла під час нагородження переможців виконавчий директор Незалежної асоціації телерадіомовників Катерина М’ясникова.
Цього року фестиваль проходив удруге та охоплював широкий спектр номінацій: ігрове, документальне, експериментальне та анімаційне кіно. Приз глядацьких симпатій отримала стрічка «Помста» режисера Олександра Мілова. До складу журі входили ведучий програми «Свобода слова на ICTV» Андрій Куликов, почесний голова НАМ Тетяна Лебедєва, керівник Media Resources Management Вікторія Ярмощук, письменниця Ірена Карпа, директор кампанії «Артхаустрафік Україна» Денис Іванов, директор Film.ua Produktion Катерина Швець i телеведуча каналу «1+1»Лідія Таран.