Міжнародна консалтингова фірма Mercer оприлюднила свій щорічний рейтинг якості життя в різних містах світу. Фахівці «Мерсера» оцінили за 39 критеріями (охорона здоров’я, освіта, транспорт, житловий фонд, клімат, рівень злочинності тощо) 420 міст світу, але до остаточного списку внесли тільки 221 iз них. Київ, хоча й посідає досить низьке 161–ше місце, опинився на найвищій позиції з усіх міст СНД. А Москва, скотившись порівняно з минулим роком одразу на 29 позицій, ледве не вилетіла з другої сотні, «загальмувавши» на 199–й сходинці.
Титул найкращого для життя міста світу четвертий рік поспіль утримує столиця Австрії — Відень. До трійки призерів увійшли також швейцарський Цюрих, який зберіг за собою другу позицію, та новозеландський Окленд — він піднявся на третє місце з четвертого, далеко відтіснивши «бронзову призерку» минулого року — швейцарську Женеву. Цього разу вона опинилася аж на восьмій сходинці, по сусідству зі столицею Швейцарії Берном (9). Окрім того, до першої десятки найкомфортніших міст планети потрапили німецькі Мюнхен (4–те місце), Дюссельдорф (5) та Франкфурт (7), канадський Ванкувер (поділив п’яте місце з Дюссельдорфом) та данський Копенгаген, який розділив дев’яте місце з Берном.
Серед інших європейських столиць 12–ту позицію в рейтингу посідає Амстердам, 17–ту — Берлін, 30–ту — Париж. Лондон, Мадрид і Рим розташувалися, відповідно, на 38–й, 43–й та 52–й сходинках.
Із міст Східної Європи найвище опинилася Прага — 69–те місце. А найгіршим для життя європейським містом, попри всі старання тамтешньої влади, визнано столицю Грузії. Очевидно, європейський антураж центральних вулиць, відреставрований історичний центр та зниження рівня злочинності фахівців компанії «Мерсер» не надто вразили: вони поставили Тбілісі аж на 214–те місце, позаду столиць Киргизстану — Бішкека (206) і Таджикистану — Душанбе. А найгіршим для життя містом світу фахівці назвали столицю Іраку — Багдад, який замикає рейтинг на 221–й позиції.