Хвиля протестних акцій за участю жінок прокотилася регіонами України: матері, які перебувають у декретних відпустках, разом із дітьми вийшли під стіни органів влади у Миколаєві, Житомирі, Сімферополі, адже кілька тижнів поспіль не отримують так звані «дитячі» гроші. Аналогічною є ситуація і в інших регіонах країни. Виплати затримують і матерям–одиначкам, і тим, хто виховує дітей у повних родинах. «Зазвичай гроші на мій рахунок надходили 8—12 числа, — каже «УМ» Ганна із Ужгорода, мама 11–місячної дівчинки. — Проте до кінця листопада коштів я так і не побачила. Я мама–одиначка — батько дитини нам ніяк не допомагає, аліментів не отримую. Моя мати–пенсіонерка, якій платять 860 гривень пенсії, теж не має змоги підтримати матеріально. Живемо за рахунок «дитячих» грошей та присадибної ділянки в селі. Але дитину однією картоплею не прогодуєш, бо потрібні ще й молоко, фрукти, соки, іноді — ліки. Памперси для нас давно стали розкішшю — вдягаємо тільки на ніч та коли йдемо на вулицю».
«Мені в листопаді нарахували дуже дивну суму — 109 гривень, — додає Любов, молода мама з Черкащини. — Хоча досі я щомісяця отримувала 970 гривень. Якщо так платитимуть і надалі, то доведеться думати про вихід на роботу. Хоча тут є проблема: в нашому селі до дитячого садочка беруть лише з двох років, а моєму сину тільки півтора. Може, чиновники знають рецепти виживання за 109 гривень?».
У Мінсоцполітики визнають, що коштів на всіх справді не вистачило, але ситуацію вже виправляють. Перший заступник міністра соціальної політики Василь Надрага повідомив «ТСН», що 953 мільйони гривень уже надійшли в регіони і гроші найближчим часом надійдуть на рахунки жінок.
Проте експерти припускають, що минулий місяць — далеко не останній, коли проблеми з виплатами боляче вдарять по кишенях пересічних громадян. «Тих коштів, які заклав уряд при формуванні державного бюджету, елементарно не вистачило, — каже провідний експерт Центру Разумкова, колишній перший заступник міністра праці та соціальної політики Павло Розенко. — Прем’єр Азаров пояснив це тим, що вони не чекали такого буму народжуваності, мовляв, дітей народилося більше, ніж прогнозували. Насправді ці слова абсолютно не відповідають дійсності, бо якщо зазирнути у статистику Держкомстату, то за 9 місяців цього року дітей народилося менше, ніж за аналогічний період у 2010–му. Ніякого демографічного буму немає! Натомість є наслідки абсолютного непрофесіоналізму і недбалості працівників Міністерства праці та соцполітики і Мінфіну, які просто заклали у державний бюджет неправильні цифри. Тож здійснюються мої та багатьох інших експертів прогнози, що в кінці року уряд реально постане перед нестачею коштів для своєчасної виплати всіх допомог, пенсій, стипендій і зарплат «бюджетникам». Це пов’язано з тим, що економіка не дає того ресурсу, який був запланований у бюджеті на 2011 рік. Цифри надходжень виявилися занадто оптимістичними. Як наслідок — тих коштів, на які міг би розраховувати уряд, сьогодні в бюджеті немає. До того ж Міжнародний валютний фонд фактично припинив співпрацю з Україною і не надав належні транші, які б могли бути використані в тому числі і на фінансування дефіциту держбюджету. Отже, йдеться про системні помилки уряду. На жаль, неодноразові. Мені тільки важко зрозуміти, чому Президент України жодних висновків iз цього не робить»...