У Великій Британії вчора відбувся найбільший за кілька останніх десятиліть страйк працівників бюджетного сектору. Організатори акції стверджують, що вивели на вулиці британських міст близько двох мільйонів людей. Не працювали школи, загальнодержавні й муніципальні установи та медичні заклади (окрім лікарень швидкої допомоги), припинили роботу деякі аеропорти.
На 24–годинний страйк «бюджетників» вивели плани уряду збільшити на 3 відсотки виплати до пенсійного фонду і поступово (до 2026 року) підвищити вік виходу на пенсію до 68 років. Окрім того, уряд збирається фактично заморозити зарплати працівників бюджетної сфери на два наступні роки. Профспілки вважають, що ці кроки стануть непосильним тягарем передусім для низькооплачуваних «бюджетників». Уряд, у свою чергу, переконує, що для них створено значно кращі умови виходу на пенсію, ніж для працівників приватного сектору, і якщо так триватиме й надалі, то платникам податків несила буде покривати зростаючі витрати з пенсійного фонду.
За прогнозами профспілок, учорашній страйк мав бути найбільшим з часів так званої «зими невдоволення» 1978—79 років. А може, навіть і з часів генерального страйку 1926 року, коли влада вивела проти маніфестантів війська. Учора британський уряд також звернувся по допомогу до армії, але не задля придушення народних виступів, а для охорони кордонів та паспортного контролю, оскільки до страйку приєдналися й прикордонники та митники.
Незважаючи на страйк, профспілки не припинили переговори з урядом, усе ще сподіваючись досягнути компромісу.