Генпрокуратура Південної Осетії звинуватила опозиційну кандидатку Аллу Джиоєву, яка перемогла в другому турі президентських виборів, визнаному недійсним Верховним судом, у підготовці «кольорової революції». Нагадаємо, Джиоєва набрала більше голосів, ніж прокремлівський кандидат Анатолій Бібілов, проте суд виявив «численні порушення у ході виборів». І призначив повторне голосування на виборах президента невизнаної республіки на 25 березня 2012 року, заборонивши опозиціонерці брати в ньому участь. У відповідь Джиоєва проголосила себе президентом і заявила про формування Держради, до складу якої увійшли десять представників її штабу.
Учора прихильники опозиціонерки спробували прорватися до Центрвиборчкому Південної Осетії, але співробітники держохорони відкрили попереджувальний вогонь з автоматів у повітря. Станом на вчора по обіді в центрі Цхінвалі перебувало до трьох тисяч людей, які скандували «Алла!» й закликали визнати Джиоєву переможницею виборів. Чинний президент Південної Осетії Едуард Кокойти на прес–конференції закликав громадян зберігати спокій і заявив, що не допустить дестабілізації обстановки. Він також повідомив, що віддав наказ не застосовувати силових дій щодо тих громадян, які не порушують закон, але «ті, хто спробує дестабілізувати ситуацію, суворо відповідатимуть перед законом».
За словами Кокойти, керівництву республіки «відомо, хто стоїть за прихильниками Джиоєвої». І «не виключено, що з її приходом до влади Грузія спробує повернути свої території». «Не для того народ Південної Осетії боровся 20 років за свою незалежність, щоб сьогодні це допустити», — наголосив глава республіки, яку міжнародна спільнота (окрім Росії, Венесуели, Науру, Нікарагуа та Вануату) визнає окупованою територією Грузії.
На думку політологів, ризик силових сутичок між прихильниками Джиоєвої та Бібілова дуже великий.