Колишні учасники повстанського руху Лівії досі утримують у полоні приблизно сім тисяч людей. Про це йдеться у щойно оприлюдненому звіті ООН з оцінки ситуації у країні після завершення громадянської війни. Більшість з полонених — африканці з «чорної» частини континенту, яких підозрюють у тому, що вони були найманцями в армії екс–лідера Лівійської Джамахірії Муаммара Каддафі.
У звіті наголошується на тому, що полонених утримують без суду і слідства та іншого юридичного супроводу, оскільки поліція і суди в постреволюційній Лівії ще не діють. Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Пан Кі Мун у своїй доповіді з цього приводу також зазначає, що деяких ув’язнених, судячи з усього, піддавали тортурам. Їх утримують у в’язницях та тимчасових закладах ув’язнення, які перебувають під охороною так званих «революційних бригад».
Водночас спецпредставник ООН у Лівії Ієн Мартін в інтерв’ю Бі–Бі–Сі запевнив, що новий лівійський міністр внутрішніх справ «вітає критику з боку міжнародного співтовариства, оскільки вона допомагає йому розв’язувати найбільш нагальні проблеми».
Тим часом набула розголосу ще одна справа, яка не додає честі новому керівництву Лівії. З’ясувалося, що до вбивства головнокомандувача лівійських повстанців Абделя Фаттаха Йонеса, який загинув у липні, можуть бути причетні члени Національної перехідної ради, яка взяла владу в країні після повалення Муаммара Каддафі. Свого часу загибель генерала посіяла розбрат серед повстанських лідерів, де особливо протистоять одна одній групи прихильників шаріату та світського устрою. Тепер оголошення імен підозрюваних у його смерті може дестабілізувати Національну перехідну раду. Головний військовий прокурор Лівії оголосив, що у вбивстві Йонеса підозрюють колишнього віце–прем’єра перехідної ради Алі ель–Ессаві, який пішов у відставку кілька місяців тому.