Центральна Європа пережила найбільш посушливу осінь, починаючи з 1858 року. Як повідомляє польська інформагенція ПАП, в Австрії та Угорщині впродовж останніх трьох місяців не випало жодної краплі дощу. У Словаччині кілька міліметрів опадів синоптики зафіксували лише у жовтні, а впродовж листопада — також ні краплини.
З огляду на брак опадів, у більшості великих міст регіону стоїть смог. Пересихають озера і ріки. У сербському Белграді майже вичахлася річка Сава, у Німеччині фактично вдвічі обмілів досі повноводий Рейн. У Будапешті рівень води в Дунаї впав до 84 сантиметрів, тому біля гори Геллерта з води «виросла» скеля, яку ніколи не бачили навіть старожили. Судноплавство на цій ділянці Дунаю наразі неможливе, хоча досить тепла погода ще цілком дозволяє. Угорські селяни підраховують збитки: через посуху вони недорахуються мільйонів форинтів.
У Болгарії рівень Дунаю також упав до найнижчої за останні 60 років позначки: на 470–кілометровому болгарському відтинку однієї з найбільших річок Європи, від села Сомовіт на заході й до міста Сілістра на сході, налічується 14 точок, у яких вода впала нижче критичного мінімуму. Судна можуть подолати ці ділянки лише без вантажів.
Потерпає без опадів і південь Польщі. Минулого тижня рівень Вісли в районі міста Тчева лише впродовж доби впав на 57 сантиметрів, а в деяких місцях максимальна глибина головної річки Польщі тепер становить лише... 34 сантиметри. У сільській місцевості попересихали криниці.
Тим часом в Австрійських Альпах тануть льодовики, а на висоті 2000 метрів розквітли квіти. Як ніколи високі температури не дозволяють розпочати лижний сезон. Власники готелів зазнають колосальних збитків. У тих місцях Альп і Татр, де в цю пору року зазвичай уже лежить сніг, тепер від браку вологи горять ліси.