Результати голосування у другому турі виборів президента Південної Осетії, яка внаслідок російсько–грузинського воєнного конфлікту 2008 року була відірвана від складу Грузії, виявилися ледве не сенсаційними. Нагадаємо, у першому турі, 13 листопада, найбільше голосів набрали прокремлівський кандидат, міністр надзвичайних ситуацій невизнаної республіки Анатолій Бібілов, та опозиціонерка Алла Джиоєва. Міжнародні оглядачі тоді припускали, що влада навмисне дозволила Джиоєвій вийти у «фінал», щоб надати легітимності народному волевиявленню в очах Заходу (який ці вибори однаково не визнає, як і «незалежність» Південної Осетії). Тож одразу по завершенні голосування минулої неділі прибічники Бібілова, переконані в остаточному «правильному» результаті виборів, почали святкувати перемогу.
І, за попередніми результатами, глава МНС справді лідирував. Та потім сталася несподіванка: після підрахунку 74 з 85 протоколів голова ЦВК Південної Осетії Белла Плієва повідомила, що в лідери з 56,7% голосів вирвалася Джиоєва. А Бібілов, набираючи лише 40%, уже навряд чи зможе наздогнати суперницю.
Проросійський кандидат негайно скликав прес–конференцію, на якій заявив, що не визнає результати виборів і вимагає від ЦВК припинити подальше оприлюднення результатів підрахунку. При цьому він додав, що на членів Центрвиборчкому чинили тиск, більше того, «деяким із них передавали грошове заохочення для ухвалення відповідних рішень».
Алла Джиоєва, у свою чергу, на брифінгу для преси повідомила, що за паралельним підрахунком голосів, які проводив її штаб, із 27 тисяч виборців (це явка на рівні 60%) за неї проголосувало 16 тисяч. А опоненту свої голоси віддали тільки 10 тисяч.
Штаб Бібілова вчора звернувся до суду з вимогою визнати вибори недійсними й анулювати результати. До завершення розгляду цієї скарги остаточні результати виборів не оголошуватимуть.