«Президентів у Росії було троє: той, хто висунув Путіна, той, кого висунув Путін, і, власне, сам Путін». «Путін із Медведєвим — убивці! Вони вбили мою мрію коли–небудь стати президентом Росії!» Таких анекдотів у російському сегменті інтернету зараз безліч. Хоча насправді росіянам, принаймні свідомим, не до сміху. У неділю, 4 грудня, в РФ відбудуться парламентські вибори, на яких виграє партія влади — «Єдина Росія» (хоча опоненти вже давно не називають її інакше, ніж «Партія жуліков і воров»). А ще через чотири місяці країна обере нового президента — Володимира Путіна. Результат виборів визначено заздалегідь, і в підсумках голосування не сумніваються ні влада, ні народ. Хоча останньому роль статиста не подобається дедалі більше, і освистання Путіна у спорткомплексі «Олімпійський» — яскраве тому свідчення. Втім на шлях ВВП у президентське крісло така дрібна прикрість навряд чи вплине. А шлях цей офіційно розпочався позавчора в іншому спорткомлексі — «Лужники», де на другому етапі свого з’їзду «єдинороси» одностайно висунули чинного прем’єра кандидатом на посаду глави держави. І цього разу багатотисячний зал випромінював на адресу Володимира Володимировича винятково «щенячі» емоції.
Перший етап з’їзду, нагадаємо, відбувся 24 вересня. І вже тоді було вирішено: нинішній президент Дмитро Медведєв очолить список «Єдиної Росії» на парламентських виборах (а згодом і уряд), а нинішній глава кабміну повернеться у президентське крісло. Тож недільне голосування було суто формальним. Але, як зазначають експерти, з точки зору передвиборчого піару «Єдиної Росії» — незайвим. Бо, попри невблаганне зниження популярності, Путін і досі користується любов’ю більшості простих росіян. Хоча в того, хто знайомий iз настроями російського народу лише за дописами інтернет–користувачів, може скластися цілком протилежне враження.
З’їзд проходив у найкращих традиціях радянських партзібрань. Путіна, який увійшов до зали пліч–о–пліч із Медведєвим, попросили «на царство» представник робітничого класу (сталевар–пенсіонер), матір 19 дітей та «інтелігент» — режисер Станіслав Говорухін, який доводив необхідність нового президентства ВВП цитатами із Солженіцина про те, що молодій демократії потрібна сильна влада, а не свобода.
Потім на трибуну вийшов Медведєв, скромно нагадавши, що це він першим запропонував висунути в президенти Володимира Володимировича й таким чином «остаточно й офіційно визначити стратегію та мету на тривалий період». «Ми заявляємо, які люди можуть забезпечити ці цілі. Імена відомі, програма сформульована. Все гранично ясно. Але тільки народ вирішить, хто з політиків достойний довіри!» — насамкінець схаменувся президент. І ще трохи «попросвіщав» аудиторію про те, як добре стало жити в Росії за останні десять років: і зарплати в 7–8 разів виросли, і бідність та злочинність стрімко скорочуються, і економіка квітне буйним цвітом.
Тему підхопив головний герой. «Величезний етап — відновлення Росії — пройдено. Тепер наше завдання — збудувати сильну, багату, успішну Росію ХХІ сторіччя», — наголосив Путін, зазначивши, що розвиток цієї передової супер–Росії має відбуватися «для людей, а не коштом людей». І роз’яснив, у чому головна біда великої держави: в ницих людцях, які спекулюють на проблемах, хоча свого часу вже «порулили країною й довели її до повного розвалу (СРСР)», «розграбування в 1990–х», «крові на Північному Кавказі» тощо. Особливо небезпечними, судячи зі слів прем’єра–президента, є опозиційні «грантожери», яким «промивають мізки західні консультанти». «Іуда — не найпопулярніший у народі персонаж», — зловісно нагадав Путін цим безпринципним зрадникам (єдиної) Росії.
Упродовж усього з’їзду 11–тисячний зал (переважно «масовка» з членів «Молодої гвардії») регулярно вибухав оплесками і скандуванням: «Путін! Народ! Медведєв!» Якоїсь миті старання молоді видалися Володимиру Володимировичу недостатніми, і він покартав: «Ладно там «Медведєв», «Путін»... Але коли скандують «Росія» — має звучати весь зал! Ану–но ще раз!»
За висунення Путіна в президенти одностайно проголосували 614 делегатів із 621. Решта сім бюлетенів десь «загубилися».
Найменша демократія у світі — це Росія. Тільки дві людини голосують, і голос тільки однієї зараховується.
* * *
На вибори президента Росії Володимира Путіна заявлено вже п’ять кандидатів.
* * *
Пішов Путін до президента, а президент — теж Путін.
* * *
Після голосування у 2012 році Дмитро Медведєв повертає ядерний чемоданчик Путіну.
— Та ну, можеш його собі залишити.
— Що, правда?!
— Ну і наївний же ти, Дімон. Так я тобі й дав справжній.