Співробітники СБУ заарештували директора Державної служби зайнятості Володимира Галицького та кількох чиновників відомства. Цієї суботи оперативники спецслужби провели обшуки на місцях роботи, вдома і в кількох банківських скриньках. У затриманих виявили валюту, велику кількість золотих годинників і діамантів. Оперативники не очікували, що знайдуть таку велику суму готівкою: 2 млн. грн., 1 млн. доларів, півмільйона євро і трохи більше 300 тисяч фунтів стерлінгів. А ще й золото у злитках і ювелірних прикрасах — загалом на тридцять кілограмів! Що тут скажеш: посадовці диверсифікували свої фінансові ризики в різній валюті, золоті та «камінчиках».
У прес–службі СБУ повідомляють, що пана Галицького і його підлеглих затримали за систематичні хабарі і порушення при використанні бюджетних коштів. За посадовцем стежили кілька місяців, а в його кабінеті встановили приховану камеру. З неофіційних джерел відомо, що слідство підозрює посадовців у незаконному збагаченні за рахунок махінацій із коштами, що виділяються в рамках програми створення нових робочих місць. Якщо слідчі доведуть їхню провину, затриманим загрожує до десяти років «колючки».
Корупційна схема працювала так: наприклад, у 2010 році Кабмін спрямував 360 мільйонів гривень «на забезпечення зайнятості населення вуглевидобувних регіонів» шляхом створення 3,5 тисячi робочих місць. З цієї суми 340 мільйонів гривень виділив Фонд загальнообов’язкового соціального страхування на випадок безробіття. Цікавий момент: паралельно з керівництвом Державним центром зайнятості Володимир Галицький був ще й керівником виконавчої дирекції Фонду державного соціального страхування України з безробіття. Бюджет фонду в 2010 році становив аж 7,3 мільярда гривень.
Найбільше коштів, звісно ж, перепало «вуглевидобувним» Донецькій (172,12 млн. грн.) і Луганській (130,7 млн. грн.) областям. У середньому на організацію одного робочого місця в шести регіонах планувалося витратити по 102 тисячі гривень, повідомляє «Коммєрсант–Україна» з посиланням на власні джерела в СБУ. В СБУ перевіряють інформацію про те, що ці кошти розподілялися на користь компаній, близьких до керівництва служби, і робилося це нібито не безкоштовно, а за «відкат» у розмірі 15—20%.
Зібрані матеріали Служба безпеки передала Генпрокуратурі. Вже у понеділок ГПУ внесла до Печерського райсуду подання на обрання директору Держслужби зайнятості Володимиру Галицькому та трійці інших затриманих чиновників запобіжного заходу у вигляді арешту. Бо на волі вони перешкоджатимуть слідчим діям.
Але пан Галицький учора заявив суду, що злочинів не скоював, і просив залишити його на свободі. А щодо знайдених у нього чималих сум та дорогоцінностей, то вони дійсно належать йому, «бо він людина не бідна»! Виникає запитання: де ж посадовець зміг заробити такі кошти? Адже Держслужбу зайнятості він очолював iз травня 2003–го по квітень 2005 року, а після невеличкої перерви знову очолив цю ж службу в серпні 2006 року і до сьогодні. Нагадаємо, що в липні цього року його донька — Маргарита Смілянська–Галицька, перебуваючи в Монте–Карло, скоїла найдорожче ДТП — на своєму «Бентлі» дівчина врізалася в чотири автомобілі: Aston Martin, Mercedes, Ferrari і Porsche. Після ДТП Галицький запевняв, що до автомобіля дочки не має ніякого відношення, оскільки вона зустрічається з одним з олігархів, який і подарував їй дорогу забавку. Тоді чиновник боявся, що його прізвище асоціюватимуть iз великими грошима, а нині побіжно стверджує, що держслужба збагачує? Бува, не тоді його персоною зацікавилися силовики?
Феміда не дослухалася до аргументів Галицького, тож найближчі два місяці він проведе у СІЗО.