Прийняття рішень про виділення земель — справа інтимна. А депутат — істота сором’язлива від народження. Принаймні таке враження складається після того, як броварські обранці заборонили проведення відео– та аудіозапису під час відкритого (!) засідання міської ради. І це не дивно, адже на цьому засіданні депутати ухвалили рішення про виділення без аукціону земельної ділянки в центрі міста площею 0,22 га ПП «Феско» — підприємству голови Партії регіонів у Броварах Сергія Федоренка.
Відомо, що рибку легше ловити в каламутній воді. Тому з метою зробити владу прозорішою вчора біля приміщення Броварської міськради активісти громадської ініціативи «Маєш право знати» провели акцію «Чисті вікна». Вони також звернулися до Броварської прокуратури та передали звернення до міського голови з підписами броварчан, у якому просять не допустити ухвалення протизаконного рішення.
У проекті документа «Про внесення змін до регламенту Броварської міської ради», який депутати мали розглядати вчора, аудіо– та відеозапис будь–якої сесії міськради дозволяється здійснювати лише за згодою більшості депутатів. Вони також можуть ухвалити рішення про проведення закритого засідання, а незгодні з цим депутати мають залишити зал засідань. Прикро, але це рішення підтримують не лише депутати від Партії регіонів, а й обранці народу від «Фронту змін», «УДАРу», «Батьківщини» та низки інших партій, які входять до депутатської більшості.
«Дрібні феодали, місцеві князькі, депутати невеликих міст, котрі роками сиділи біля затишного бюджетно–земельного корита не розуміють, чому й навіщо дехто привідкриває завісу дерибанщини, й по–дитячому щиро дивуються намаганням без купюр продемонструвати людям, чим же насправді займаються депутати, коли навколо немає відеокамер», — так прокоментував ситуацію у своєму блозі на сторінці «Української правди» координатор Ліберального українського клубу Андрій Юсов.
Додамо також, що зміни до регламенту суттєво обмежують права людини, зокрема право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію, та суперечать ст. 4 та ст. 46 Закону «Про місцеве самоврядування», ст. 302 та 307 Цивільного кодексу, а також ст. 34 Конституції України.
До речі, ролик «Не хочу в камеру!», у якому зафільмовано, як депутати перешкоджають відеозйомці засідання, став хітом інтернет–сюжетів про Бровари, зібравши близько 9 тисяч переглядів. У той же час офіційне міське телебачення «Екта» передало, що під час сесії депутати «прийняли низку дуже важливих для міста питань».
Дивно, але спротив громадськостi та розголос таки подiяли на депутатiв, якi вирiшити не ставити на голосування скандальне питання. «Сьогоднiшня акцiя показала, що люди не погоджуватимуться з незаконними дiями влади. Думаю, цей проект нiколи не буде ухвадено в тому виглядi, в якому його «протягували» деякi депутати», — розповiв «УМ» координатор акцiї протесту, учасник громадської iнiцiативи «Маєш право знати» Сергiй Іллюхiн.