У Донецьку вчора десятий день поспіль голодували «чорнобильці». Незважаючи на заборону Донецького окружного адміністративного суду проводити масові акції в місті, пов’язану нібито з підвищеною загрозою скоєння терактів у багатолюдних місцях, у наметовому містечку перед регіональним управлінням Пенсійного фонду (ПФ) й досі людно. Не розійшлися ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС і після запевнення уряду щодо виплати пенсій у повному обсязі.
«Ми не збираємося припиняти боротьби за свої соціальні права, які нам гарантовано Конституцією і затверджено законом. Навіть надумані місцевою владою загрози терактів і рішення суду нас не зупинять. Дивним виглядає сам факт заборони нашої акції, як і реакції управління Служби безпеки і Міністерства внутрішніх справ області, які звернулися до міськради з проханням ініціювати подання до суду. Запевненням чиновників ми не віримо», — зазначив у коментарі «УМ» член координаційної ради протестної акції Василь Лабунін.
Учора «чорнобильці» намагалися потрапити на сесію облради, щоб переконати депутатів підготувати спільне звернення до вищих органів влади про проблему невиплати законних пенсій. Проте на сесію представників протестувальників не допустили. Як пояснив заступник голови ради Олександр Кравцов, який вийшов до них у хол, «сесія обласної ради — це не місце для політичних виступів». Після цього один із «чорнобильців» упав перед депутатом на коліна, благаючи допомогти, але безрезультатно...
Згодом голова Донецької облдержадміністрації Андрій Шишацький відмовився коментувати цей інцидент журналістам. «Я зустрічався неодноразово з «чорнобильцями». Вони просилися на сесію обласної ради, і ви ставите питання не за адресою. Переді мною на колінах стояти не треба», — наголосив «губернатор».
Незважаючи на восьмиградусний мороз, біля Донецького відділення Пенсійного фонду вчора зібралися майже 500 людей, серед яких було й чимало жінок.