Президент Ємену Алі Абд Аллах Салех, який кілька разів з початку антивладних протестів обіцяв піти у відставку й «передумував», схоже, таки наважився на цей крок. Щоправда, під тиском не так народу, як сусідніх держав, передусім союзної Саудівської Аравії. Учора Салех прибув до аравійської столиці ЕрРіяда, щоб підписати план передачі влади, запропонований країнами Перської затоки.
Планом, який уже парафувала єменська опозиція, передбачено передачу повноважень Салеха віцепрезиденту Абд арРабіму Мансуру альХаді, якого вважають «політиком консенсусу». За згоду відмовитися від влади поки що чинному главі держави, який керував Єменом 33 роки, а також його оточенню буде надано гарантії імунітету від судового переслідування. Також документ передбачає, що після його підписання Салех залишиться при владі ще 90 днів, доки Хаді офіційно оберуть новим главою країни (за планом, він перебуватиме на цій посаді впродовж двох років).
Тим часом у Лівії та Єгипті, де «Арабська весна» вже перемогла, триває неспокій. На площі Тахрір у Каїрі тривають мітинги прихильників ісламістів, незадоволених затягуванням передачі влади від тимчасового військового керівництва цивільним політикам. Телевізійний виступ голови Вищої ради збройних сил Єгипту Хусейна Тантаві, який пообіцяв прискорити цей процес, протестувальники зустріли свистом і непристойними вигуками.
А в Лівії Національна перехідна рада позавчора увечері оголосила склад нового уряду на чолі з досвідченим дипломатом Абдельрахімом альКібом. Свіжоспечений прем’єрміністр заявив, що у новому тимчасовому кабінеті «представлена вся Лівія». В його уряді є навіть дві жінки — представниці прекрасної статі відповідатимуть за охорону здоров’я та соціальну політику.
Через вісім місяців після формування тимчасового уряду в Лівії мають відбутися вибори до Конституційної асамблеї, а ще через рік — загальні парламентські вибори вже на підставі нової Конституції.