Туніс, який започаткував «Арабську весну» — хвилю революцій у країнах Північної Африки та Близького Сходу, — знову став першопрохідцем. Після перших постреволюційних демократичних виборів, що відбулися минулого місяця, три партії–переможці нарешті повністю розподілили владу.
Крісло прем’єр–міністра дісталося Хамаді Джебалі — генеральному секретареві ісламістської сили «Ан–Нахда» («Партія відродження»), яка здобула найбільше місць у парламенті. Посаду президента, який виконуватиме переважно представницькі функції, віддали керівнику лівоцентристського «Республіканського конгресу за демократію» Монсефу Марзукі. Лідер партії «Ат–Такатуль» («Народна петиція») Мустафа Бен Джафар стане спікером Національної установчої асамблеї. Кожен із трьох нових очільників Тунісу був давнім противником поваленого на початку цього року президента Зіна аль–Абідіна Бен Алі.
Урядова коаліція також дійшла згоди, що перехідний період у Тунісі триватиме не більше року. За цей час Установча асамблея повинна розробити нову Конституцію Тунісу, за якою через рік відбудуться нові вибори.
А ТИМ ЧАСОМ...
Призначений Вищою військовою радою тимчасовий уряд Єгипту під тиском масових протестів, які тривають з минулої п’ятниці, позавчора увечері подав у відставку. Військова рада спершу її не прийняла. Проте вчора, після погроз демонстрантів організувати новий «марш мільйонів» та відправити очільника військової влади Мохаммеда Тантаві слідом за Хосні Мубараком, змінила свою думку. Головним претендентом на прем’єрське крісло в новому складі уряду вважають колишнього голову МАГАТЕ Мухаммеда аль–Барадеї.