Учора в курортному селищі Героївське, що за 25 кілометрів на південь від Керчі, більш відомому туристам ближнього зарубіжжя завдяки Музею історії героїчного Ельтигенського десанту, чекали високого гостя з Об’єднаних Арабських Еміратів. За кілька днів до цього 26 підручних шейха у характерних арабських вбраннях «десантувалися» на місцевій базі відпочинку «Чорноморська», де розбили три великих шатра. Начебто у «малих архітектурних спорудах» аж місяць утримуватимуть ловчих приручених соколів, з якими аристократ зі своїми людьми відведе душу під час полювання на кримській землі.
На контакт iз місцевими жителями, а тим паче із журналістами, прибульці не йдуть. Лише безперешкодно колесять на двох десятках новеньких «лендкрузерів», нерідко при цьому утрамбовуючи озимину місцевих селян і вторгаючись на заповідні території. Місцеві орнітологи упевнені: гості з ОАЕ шукають геть не перелітних качок, які обирають південні береги Керченського півострова для зимівлі, або ж куріпок чи фазанів, а місцеву дрофу — рідкісного, «червонокнижного» птаха. Саме на таку думку їх наводять повідомлення колег–природозахисників із Казахстану, куди шейхи з ОАЕ періодично приїздять на соколине полювання на тамтешню дрофу–красавку (вона трохи менша за кримську).
Керченська гніздова популяція дрофи нараховує від 180 до 250 птахів, а з урахуванням перелітних із Росії її чисельність може сягнути і 800—1200 особин. «Ми геть не проти, щоб поважні гості влаштовували подібне екзотичне полювання, але винятково на дозволені Законом України «Про полювання і мисливське господарство» види пернатих. Скажімо, куріпку, лисуху, крякву чи того ж баклана великого, популяція якого останнім часом значно збільшилась, і при цьому тільки в межах мисливських господарств, — каже «УМ» директор Українського товариства захисту птахів Олег Дудкін. — У даному випадку йдеться про території, суміжні з природно–заповідним фондом країни, а саме: Опукським заповідником, регіональним ландшафтним парком «Караларський», Чаудинським геологічним заказником. Якщо все ж влаштують полювання саме на дрофу (хоча для сокола вона занадто велика. — Авт.), птаха, який занесений до міжнародної Червоної книги і захищений аж трьома міжнародними природоохоронними конвенціями, — це буде гучний скандал і загалом ганьба для України».