Тимчасовий уряд Греції на чолі з Лукасом Пападімосом отримав «міцний» вотум довіри у парламенті: під час голосування в середу його підтримали 255 із 300 депутатів. «Проти» голосували лише 38. А вже вчора новий прем’єр–технократ впритул взявся до роботи: зустрівся з директором Інституту міжнародних фінансів Чарльзом Далларою, який відповідає за переговори щодо скасування грецького боргу. Афінам належить досягти угоди з приватними власниками грецьких облігацій — це ключова умова реалізації плану порятунку Греції державами єврозони. Уряд Пападімоса також має повноваження домовлятися щодо скасування третини державного боргу, який становить 360 мільярдів євро.
Перший повноцінний день роботи уряду супроводжували масштабні акції протесту. Тисячі людей вийшли на найбільшу демонстрацію місяця, аби попередити Пападімоса: незважаючи на широку підтримку в парламенті, багато греків не готові терпіти політику «затягування пасків».
Акція була такою велелюдною ще й тому, що збіглася з річницею початку студентського повстання проти режиму «чорних полковників», які правили країною у 1967—1974 роках. Своїм протестним виступом 17 листопада 1973 року студенти Афінського політехнічного інституту започаткували революцію проти диктатури, жорстоко за це поплатившись: під час придушення повстання 24 спудеї загинули, ще 128 залишилися каліками.
Для підтримання порядку на вулиці в столиці Греції було виведено сім тисяч поліцейських, оскільки, крім студентів, у цей день традиційно влаштовують свої мітинги й анархісти.