Банкрути — до Лавриновича!
Уже з понеділка, 21 листопада, Міністерство юстиції розпочне фактичне виконання повноважень центрального органу виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації політики з питань банкрутства. Позавчора Кабмін ухвалив відповідне розпорядження й фактично припинив повноваження Державного департаменту з питань банкрутства. За словами міністра юстиції Олександра Лавриновича, його відомство провело всі необхідні заходи для забезпечення виконання нової функції. Міністр також нагадує, що одночасно з цим наберуть чинності всі нормативно–правові акти Мін’юсту з питань банкрутства, які регламентують порядок реалізації міністерством нових повноважень.
Луценко радіє за Паскала
Екс–міністр внутрішніх справ Юрій Луценко вважає правильним нещодавнє рішення нинішнього керівника МВС Віталія Захарченка поновити на посаді керівника Головного управління карного розшуку Департаменту кримінальної міліції МВС генерал–лейтенанта міліції Василя Паскала. Арештований лідер «Народної самооборони» нагадав, що пан Паскал уже обіймав цю посаду з 2004 по березень 2010 року. «Паскал — це людина, яка живе важкою працею розшуківця, — зазначив екс–міністр Луценко. — Мене ніколи не хвилювало його донецьке походження. Він та його команда — суперпрофі своєї справи».
Луценко також сподівається, що «чистки кадрів карного розшуку від центрального апарату до областей та районів, які проводив попередній міністр Могильов, відійдуть у минуле».
«На коня» обійдеться утричі дорожче
Верховна Рада ухвалила у першому читанні зміни щодо посилення відповідальності за керування транспортом у стані сп’яніння. Згідно зі змінами, п’яних водіїв штрафуватимуть на суму від 400 до 450 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлятимуть прав на 3–4 роки. За цей проект проголосували 259 народних депутатів. За повторне вчинення таких порушень упродовж року автори проекту пропонують позбавляти водійських прав на термін 4—5 років з оплатним вилученням транспортного засобу або застосовувати адміністративний арешт на 10—15 діб з оплатним вилученням транспортного засобу.
Крім того, передбачено доповнити Кримінальний кодекс статтею 382–1 такого змісту: «Умисне невиконання особою судового рішення про позбавлення права керування транспортними засобами за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, карається штрафом від 700 до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом до шести місяців».