Новорічні «дива» на «Укрзалізниці» почалися вже зараз, хоча радості пересічним українцям вони, на жаль, не приносять. Адже доведеться добре помізкувати, як на новорічні свята дістатися снігових Карпат чи взагалі потрапити на Західну Україну. Бо щойно позавчора вночі «Укрзалізниця» відкрила попередній продаж квитків на Новий рік у західному напрямку, як виявилося, що купувати вже практично нічого. Буквально впродовж кількох годин після початку продажу проїзні документи в напрямку Львова, Ужгорода та Івано–Франківська залишилися тільки «люкс»–класу. А квитки на плацкарт можна придбати лише на ті поїзди, які йдуть у вкрай незручний час. Також немає ні купе, ні плацкартів на потяги, які вирушатимуть 30 грудня до Івано–Франківська та Ужгорода. А на 29 грудня станом на вчора залишалося всього кілька квитків.
У залізничних касах на вокзалі підтверджують: квитків немає. В «Укрзалізниці» вважають, що їх розкупили як пересічні громадяни, так і туристичні фірми. І, звісно ж, не обійшлося без роботи спекулянтів. А швидкість і ажіотаж пояснюють тим, що все більше людей бронює проїзні через інтернет–сайт бронювання та продажу квитків на сторінці e–kvytok.com.ua.
Проте оптимізму в «Укрзалізниці» не втрачають. «Не переживайте: всіх привеземо в Карпати і всіх відвеземо назад, — запевнила «УМ» керівник прес–служби монополіста на ринку залізничних перевезень Олена Лізунова. — Це типова ситуація перед Новим роком, яку залізничники наразі вирішують в оперативному порядку. Коли у перші дні попереднього продажу розкуповують більше 80 відсотків наявних квитків, ми одразу розпочинаємо процедуру пошуку і запровадження додаткових поїздів і додаткових вагонів, тож особливо хвилюватися не треба».
Які саме додаткові потяги запустять та коли вони почнуть курсувати, стане відомо лише в середині грудня. Ситуація ускладнюється тим, що «Укрзалізниця» з 1 листопада запровадила видозмінені правила продажу квитків: спочатку продають квитки в один вагон, і тільки коли в ньому залишиться не більше восьми вільних місць, відкривають продаж в інший такого ж типу (купе або плацкарт). Нову схему продажу запровадили, щоб потяги не ходили напівпорожніми.
Особливо засмучує така «безквиткова» ситуація студентів столичних вишів, які й так через напружене навчання рідко вириваються додому. Хотіли бідолашні спудеї бодай Новий рік із родиною зустріти, але тепер уже не впевнені, що їхні плани реалізуються, тож шукають альтернативні способи дістатися до власних домівок. «Така ситуація вже не дивує. Квиток у нашому напрямку взагалі важко взяти, а тим паче перед якимись святами. Доведеться їхати автобусом, щоправда, це мені вийде втричі дорожче: якщо поїздом з урахуванням студентського квитка я можу доїхати за 40 гривень, то за «маршрутку», на яку студентський ніколи і не діяв, доведеться заплатити 150 гривень — це в тому випадку, якщо до Нового року ціни не підвищать до 200 гривень, як уже неодноразово траплялося», — обурюється у розмові з «УМ» мешканка Волинської області, студентка 3–го курсу Київського національного університету імені Тараса Шевченка Наталія Максюк.