Попри повідомлення Донецької облдержадміністрації про завершення голодування ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які вимагають від влади повернути їм скасовані пільги, акція протесту тривала й учора. «Чорнобильці» пішли на поступки лише в тому, що погодилися залишити актову залу місцевого відділення Пенсійного фонду. Але запевняють, що стоятимуть до ухвалення остаточного рішення, якщо воно, звісно, їх задовольнить. Люди сподіваються на позитивний результат перемовин між головою Донецької ОДА Андрієм Шишацьким і Прем’єр–міністром Миколою Азаровим. Щоправда, вчора, коли матеріал готувався до друку, «губернатор» ще перебував у Донецьку, хоча зустріч з главою уряду була запланована у столиці.
Звільнивши позавчора ввечері актову залу адмінбудівлі, близько 50 учасників протестної акції провели ніч в наметах. І, навіть попри п’ятиградусний мороз, капітулювати не збираються. Вдень будівлю Пенсійного фонду пікетували 300 «чорнобильців», хоча, за словами представника ініціативної групи Володимира Сумарукова, частині активістів довелося припинити акцію. «Ми не можемо забезпечити всіх теплом, тому вночі частині людей довелося припинити голодування», — пояснив пан Володимир «УМ».
Із шістнадцяти наметів, розбитих у містечку на подвір’ї обласного відділення Пенсійного фонду, лише один «штабний» опалюють буржуйкою — там пікетувальники і рятуються від холоду. Комендант наметового містечка Володимир Деркач повідомив, що учасники акції бояться провокацій і міліції не довіряють: «Ми вночі обов’язково виставляємо своїх чергових, бо боїмося провокацій і нападів. Хіба ми знаємо, звідкіля «братки» налетять. Міліції не віримо, бо вони нас ошукали: вдень випустили з приміщення Пенсійного фонду, а назад не впустили. І ходять сміються».
Напередодні із зали засідань Пенсійного фонду винесли на ношах лідера акції Миколу Гончарова, ще один учасник акції — Сергій Чіжук із Старобешева — знепритомнів надворі. Їх забрала карета «швидкої». Станом на вчора голодування продовжували 43 їхніх колеги. Їжі не вживають, крім несолодкого чаю.
«Я інвалід 2–ї групи, переніс два інфаркти, мені вирізали пухлину, хворію на цукровий діабет, але готовий продовжувати голодування — моя перерахована пенсія скоротилася до 1240 гривень, а на ліки щомісяця витрачаю близько 3 тисяч. Я повністю розчарувався в Азарові та Партії регіонів, хоча є її членом, працював у громадських приймальнях. Думав, що вони потрібнi країні. На оздоровлення наступного року влада запланувала витратити 50 мільйонів, а на оздоровлення нардепів — 450 мільйонів гривень. Ось їхня правда», — з болем констатує 59–річний Петро Голованенко з Ясинуватої.