Псевдоінспектора затримали «на гарячому» випадково. Як повідомили «УМ» у прес–службі обласної міліції Миколаївщини, оперативні працівники, проїжджаючи вулицями Миколаєва у справах, помітили молодого чоловіка у форменому одязі працівника ДАІ, який намагався зупиняти транспорт. Правоохоронцям кинулося в очі, що в цього «інспектора» не було нагрудного жетона працівника ДАІ та зимової форменої куртки.
Уже на перші запитання оперативників на кшталт «чиїх будеш?» вуличний шахрай відповісти не зміг. Так само, як і пред’явити посвідчення співробітника ДАІ та пояснити свої дії. Молодика одразу затримали і доставили в Центральний райвідділ міліції Миколаєва.
Під час опитування з’ясувалося, що затриманий 28–річний безробітний місцевий мешканець вирішив заробляти собі на життя саме в такий оригінальний спосіб. Навіщо працевлаштовуватися в ДАІ, проходити відбір, коли можна придбати формений одяг працівника ДАІ через інтернет? А далі — жезл у руки і на дорогу!
Власне, саме так чоловік і зробив. До того ж із сувенірного бланка, який можна вільно придбати на ринку, він «змайстрував» собі посвідчення працівника міліції, що візуально не має нічого спільного з оригіналом. На поясі шахрай носив кобуру, в якій була запальничка у вигляді пістолета.
За даним фактом порушено кримінальну справу за ознаками ч. 2 ст. 353 КК (самовільне присвоєння владних повноважень чи звання посадовця), за що молодику «світить» обмеження свободи на строк до чотирьох років або позбавлення волі на строк до трьох років. Але це ще не все: правоохоронці з’ясували, що затриманий шахрай детально потрапляє під опис грабіжника, який не раз здійснював пограбування на території міста. Наразі стосовно нього проводять слідчі дії, встановлюють інші епізоди його злочинної діяльності.
А ТИМ ЧАСОМ...
Слідчі столичної прокуратури направили до суду справу проти громадянина К., який використовував підроблене посвідчення працівника Генпрокуратури. Шахрай обвинувачується у присвоєнні владних повноважень, використанні підробленого посвідчення працівника ГПУ та у пособництві в підробленні цього ж посвідчення. Як повідомили «УМ» у прес–службі прокуратури Києва, у ході досудового слідства встановлено, що обвинувачений упродовж поточного року за грошову винагороду супроводжував перевезення вантажів по Києву за відсутності на них документів. Під час зупинок вантажівок працівниками ДАІ видавав себе за працівника Генпрокуратури та висловлював їм незаконні вимоги щодо надання дозволу на подальший рух автомобілів iз вантажем. Під час одного з таких маршрутів його й затримали «на гарячому». Сторона обвинувачення пропонуватиме суду призначити «липовому прокурору» п’ять років «колючки».