7 червня 2004 року родина підприємств «Болтік Беверіджиз Холдінг» (ББХ) в Україні відсвяткувала день народження нового Київського пивоварного заводу «Славутич». Менш ніж за півтора року в Голосіївському районі міста Києва зросло ультрасучасне підприємство, на будівництво якого було спрямовано понад 50 млн. євро.
Відтепер завдяки новим потужностям «Славутича» шанувальники хмільного напою Києва та всієї України зможуть отримувати до столу додаткових 120 мільйонів літрів пива! Тобто на кожного мешканця Києва за рік перепаде понад 60 літрів! Причому кожен зможе обрати напій на свій смак: молодь віддає перевагу півлітровим та 0,33 л скляним пляшкам чи жерстяним баночкам, для тривалих бесід на природі більше підходять та фінансово вигідніші пластикові літрові та дволітрові пляшки, а кафе, бари та ресторани закуповують пиво в 30- чи 50-літрових кегах. Розливатиме новий завод пиво таких відомих брендів, як «Славутич», «Львівське», «Туборг» та «Арсенал», асортимент якого нещодавно поповнився сюрпризом для киян — новим сортом «Арсенал Київське-фірмове».
«Ми віримо, що маємо стати гравцем №1 на пивному ринку України», — зазначив Крістіан Рамм-Шмідт, президент компанії «Болтік Беверіджиз Холдинг», до складу якого входить Київський пивоварний завод, «Львівська пивоварня» та пиво-безалкогольний комбінат «Славутич» у Запоріжжі. В минулому році ББХ контролювала 20% українського ринку пива, а із введенням додаткових потужностей Київського пивзаводу ми плануємо збільшити свою частку до 23%.
За останні 20 років — це перший випадок у вітчизняній пивоварній галузі, коли гроші спрямовували не на реконструкцію старого підприємства, а на побудову повністю нового. До речі, обладнання та технології приготування пива на «Славутичі» — найсучасніші в Європі, і вже точно найексклюзивніші в Україні. А для приготування пива, запевнив запрошених Петро Перетятько, генеральний директор «Славутича», використовують лише відбірну сировину: хміль, ячмінний солод та кришталево чисту воду.
На створення цього ультрасучасного красеня знадобилося понад 50 мільйонів євро. Іще 25 мільйонів гривень інвестори спрямовують на розвиток інфраструктури Києва: нові дороги, газові та водокомунікації, паркові зони. До речі, на новому підприємстві отримали роботу понад 400 жителів нашої області.
— Ця подія має велику економічну вагу для Києва, — зауважив на відкритті підприємства міський голова Олександр Омельченко. — Будівництво заводу такого рівня, як Київський пивоварний завод «Славутич», перетворює наше місто на одну з найкращих столиць Європи. Адже, окрім нових робочих місць, це ще й значні фінансові вливання у вигляді податкових відрахувань у державний та міський бюджети (до речі, планується, що «Славутич» увійде до Тор-10 найбільших платників. — Авт.) і, звичайно, продукція найвищої якості. «Славутич» є наочним прикладом ефективного залучення та впровадження іноземних інвестицій у розвиток вітчизняної економіки.