Звіт про виконання бюджету за минулий рік та проект бюджету–2012 депутати нижньої палати італійського парламенту провалили. Із 630 депутатів під час вечірнього голосування в понеділок кошторис на наступний рік підтримали лише 308. Так прем’єр–міністр Італії Сильвіо Берлусконі втратив парламентську більшість. Негайно піти у відставку його закликали як представники опозиції, так і коаліційні партнери з «Північної ліги».
Після провального для себе засідання парламенту Берлусконі зустрівся з президентом країни Джорджо Наполітано, якому заявив, що погоджується залишити крісло прем’єра. Але тільки після того, як Італія ухвалить пакет антикризового законодавства, якого від неї чекає Євросоюз (його розгляд заплановано на кінець листопада — початок грудня).
Позачергові парламентські вибори відбудуться, ймовірно, на початку лютого наступного року. Сам Берлусконі вже повідомив через італійську газету «Стампа», що участі в них не братиме.
Так закінчується «епоха Берлусконі», упродовж якої чинний прем’єр–міністр пережив 50 голосувань у парламенті про вотум недовіри й десятки судових процесів за звинуваченнями в корупційних діях, сексуальних контактах із неповнолітніми та сексуальних оргіях, шахрайстві тощо. На політичній сцені Італії 75–річний Сильвіо перебуває з 1994 року, коли вперше став прем’єром, пообіцявши італійцям економічне диво. І хоча сподівання електорату на соціальний рай, який забезпечить їм один із найбагатших підприємців країни, не справдилися ні тоді, ні під час наступних двох його прем’єрств, Берлусконі не зважав на заклики піти у відставку. Допоки не втрутилася фінансова криза, яка вдарила по третій економіці єврозони аж надто боляче.
ДО РЕЧІ
Найбільшою фінансовою потугою Італії є мафія. Як стверджує у виданій днями книжці «Брудні гроші» італійський прокурор із боротьби з мафією П’єтро Грассо, річний оборот мафіозних капіталів становить до 150 млрд. євро.